reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Ryzen 5 2600, Ryzen 7 2700 a StoreMI navrch v testu

, , recenze
Ryzen 5 2600, Ryzen 7 2700 a StoreMI navrch v testu
Dnes se podíváme na další dvě novinky z várky procesorové generace Ryzen 2000. Jedná se o procesory Ryzen 7 2700 a Ryzen 5 2600, čili slabší verze dříve testovaných modelů. K nim přibylo ale ještě něco, a sice úložná technologie StoreMI.
Ryzen 5 2600, Ryzen 7 2700 a StoreMI navrch v testu
Nyní se budeme nejdříve věnovat tomu, co řekl na spotřebu náš měřák Voltcraft Energy Check 3000 ukazující energetické nároky celých sestav i se ztrátami zdroje a ostatními komponentami (zde tedy s SSD i s grafickou kartou), ovšem pochopitelně bez monitoru. Nejdříve si ukážeme důležité výsledky spotřeby sestav v klidovém režimu, kdy počítač nedělal absolutně nic a my jsme dávali pozor, aby jej žádný proces ani na moment nevytížil. Pak se ukáže spotřeba v několika případech, kdy byl počítač zatížený.
 
Srovnávat s předchozími sestavami v jedné sadě grafů není možné, protože jsme měli k dispozici příliš odlišný hardware. Stejně nás ale bude zajímat především rozdíl mezi spotřebou v klidu a v zátěži, která už srovnat půjde, takže se na to podívejme. 
 
 
Podtaktované procesory se sníženým napětím měly na stejné sestavě vybavené stejným zdrojem shodnou spotřebu, na tom není nic divného. Je to ale důležitý údaj pro to, abychom z něj mohli vycházet a označili hodnoty z grafů dole za průkazné. 
 
 
Při zatížení jednoho jádra na maximum jsou hodnoty také velice podobné, protože procesory nejsou omezeny svým TDP, takže mohou mít i podobnou spotřebu. 
 
 
Když se ale Prime95 rozparádí na všech jádrech, už ze srovnání lezou výrazně odlišná čísla a ukazuje se, že mezi Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X může být i 50W rozdíl, ale to je číslo odpovídající tomu, co bychom předpokládali.
 
 
 
V reálném nasazení ale můžeme očekávat spíše nižší spotřebu, což však narušily už v minulém testu procesory s označením X. Obvykle totiž mají CPU v Cinebench o něco nižší spotřebu než v Prime95, ale to v tomto případě neplatilo, zatímco v testech Ryzen 5 2600 a 7 2700 to zase platit začalo. Proto se objevily takové rozdíly ve spotřebě při zatížení jedním vláknem v Cinebench. 
reklama
reklama
reklama