www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Pod kapotou


Konstrukce monitoru nebrání v rozebrání, a tak se v klidu podíváme do útrob tohoto kousku. Ihned po otevření na vás čeká celkem nemilé překvapení v podobě elektroniky, která je narozdíl od jiných Samsungů od firmy Genesis. Obvykle se u monitorů Samsung totiž vyskytuje elektronika MagicColor. Právě elektroniku MagicColor si Samsung vyrábí sám a je na ní celkem hrdý, na druhou stranu z testů víme, že MagicColor je pomalá a vytváří inputlag. To u elektroniky Genesis nejspíš nehrozí, ale to již hodně předbíháme.


Ovládací elektronika (Pro zvětšení klikněte)

Pokud odstraníme elektroniku, naskytne se nám pohled na samotný panel. Zde naštěstí čekalo celkem příjemné překvapení a proč? Monitor v sobě nese panel Samsung, konkrétně jde o model LTM220M1-L01. Jde tedy o TN panel. Proč tak jásám, že jde o panel Samsung - panely Samsung dosahují obvykle nejlepších výsledků v barevném podání a gamutu. Nechci je tím házet všechny Samsungy do jednoho pytle, ale velká část Samsungů zkrátka ony barvy má velice dobré.


Štítek identifikující panel


OSD menu


I OSD menu je klasické Samsungácké. Vzhledem k tomu, že je použita elektronika Genesis, nelze využít ovládání OSD menu skrz počítač. Na jednu stranu to je jistá nevýhoda, ale na stranu druhou monitor není omezen operačním systémem a i v DOSu si zkalibrujete barvy.

Orientace v OSD menu není vůbec špatná a myslím, že po pár minutách si na ní zvykne každý i méně zdatný počítačový maniak. V menu se skrývá položka RTA, což je ve své podstatě vlastne vypínání OverDrive funkce. Samsung ji pouze přejmenoval na Response Time Accelerator. Tato položka se může hodit v případě, kdy dochází k velkému překmitu a posouvající text se díky tomu stává nečitelný. Uvidíme, jak je na tom odezva a jestli tato položka má vůbec smysl. O tom však až v další kapitole.
Trošku mě zklamala nepřítomnost režimu sRGB, který zvláště u TN panelů obvykle dává barvám celkem věrný nádech. Naštěstí lze barvy regulovat ručně, a tak si ony věrné barvy zkrátka nakonfigurujete.Samotné OSD menu je vyfoceno na následujícím obrázku.


Náhled klasického Samsung OSD menu
reklama
Nejnovější články
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD
Zabezpečení většiny kryptoměnových burz je značně nedokonalé. Hacky se stávají téměř pravidelně a máme zde další oběť. Tou je kryptoměnová burza KuCoin, které hackeři úplně vyluxovali všechny "hot wallets".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie
UPS, čili Uninterruptable Power Supply, obvykle slouží jako záložní zdroj energie pro případ, že vypadne proud a další hlavní funkcí je zajištění stabilního napájení pro případ častých přepětí či podpětí v síti. Herní UPS jsme tu však ještě neměli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
8jádrový Vermeer se ukázal v Ashes of the Singularity, poráží i Core i9-10900K 8jádrový Vermeer se ukázal v Ashes of the Singularity, poráží i Core i9-10900K
Vypadá to, že se už brzy začnou množit benchmarky nových procesorů AMD Ryzen generace Vermeer. Ostatně už příští týden budou oficiálně představeny, i když na trh ještě s největší pravděpodobností nevstoupí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nestabilitu RTX 3080 částečně řeší i nové ovladače 456.55, jak? Nestabilitu RTX 3080 částečně řeší i nové ovladače 456.55, jak?
NVIDIA vypustila do světa nové ovladače GeForce verze 456.55, které mají za úkol mimo jiné i "vylepšit stabilitu karet RTX 30 v jistých hrách". To tak ukazuje, že i NVIDIA se pustila do řešení toho palčivého problému
Dnes, aktualita, Jan Vítek