www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Pod kapotou


Konstrukce monitoru nebrání v rozebrání, a tak se v klidu podíváme do útrob tohoto kousku. Ihned po otevření na vás čeká celkem nemilé překvapení v podobě elektroniky, která je narozdíl od jiných Samsungů od firmy Genesis. Obvykle se u monitorů Samsung totiž vyskytuje elektronika MagicColor. Právě elektroniku MagicColor si Samsung vyrábí sám a je na ní celkem hrdý, na druhou stranu z testů víme, že MagicColor je pomalá a vytváří inputlag. To u elektroniky Genesis nejspíš nehrozí, ale to již hodně předbíháme.


Ovládací elektronika (Pro zvětšení klikněte)

Pokud odstraníme elektroniku, naskytne se nám pohled na samotný panel. Zde naštěstí čekalo celkem příjemné překvapení a proč? Monitor v sobě nese panel Samsung, konkrétně jde o model LTM220M1-L01. Jde tedy o TN panel. Proč tak jásám, že jde o panel Samsung - panely Samsung dosahují obvykle nejlepších výsledků v barevném podání a gamutu. Nechci je tím házet všechny Samsungy do jednoho pytle, ale velká část Samsungů zkrátka ony barvy má velice dobré.


Štítek identifikující panel


OSD menu


I OSD menu je klasické Samsungácké. Vzhledem k tomu, že je použita elektronika Genesis, nelze využít ovládání OSD menu skrz počítač. Na jednu stranu to je jistá nevýhoda, ale na stranu druhou monitor není omezen operačním systémem a i v DOSu si zkalibrujete barvy.

Orientace v OSD menu není vůbec špatná a myslím, že po pár minutách si na ní zvykne každý i méně zdatný počítačový maniak. V menu se skrývá položka RTA, což je ve své podstatě vlastne vypínání OverDrive funkce. Samsung ji pouze přejmenoval na Response Time Accelerator. Tato položka se může hodit v případě, kdy dochází k velkému překmitu a posouvající text se díky tomu stává nečitelný. Uvidíme, jak je na tom odezva a jestli tato položka má vůbec smysl. O tom však až v další kapitole.
Trošku mě zklamala nepřítomnost režimu sRGB, který zvláště u TN panelů obvykle dává barvám celkem věrný nádech. Naštěstí lze barvy regulovat ručně, a tak si ony věrné barvy zkrátka nakonfigurujete.Samotné OSD menu je vyfoceno na následujícím obrázku.


Náhled klasického Samsung OSD menu
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili, že z podzemí Europy tryská voda Astronomové potvrdili, že z podzemí Europy tryská voda
Astronomové dokázali přímo detekovat vodu tryskající z podzemí Jupiterova měsíce Europa. Našli tak vodní páry přímo v atmosféře měsíce. Je to tak dosud nejlepší důkaz toho, že na Europě je voda. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny
Dle zástupkyně společnosti Biostar a jejího rozhovoru s Brainbox jsou už v podstatě připraveny základní desky s čipsety AMD B550 a Intel 400 Series. Čekat by se tak mělo snad už jen na to, až se zavelí k nástupu na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů