www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1280x720)


Interpolace není až tak povedená, ale není ani tak špatná. Samsung byl vždy v interpolaci dobrý, ale tento monitor je pouze průměrný. Tento jev způsobuje elektronika Genesis, která se dává do spousty monitorů. Interpolace tenkých linek vykazuje lehké zešednutí a rozmazání okrajů samotných linek. Stále se však dá na obraz celkem dobře dívat.


Interpolace tenkých linek na černém podkladu (Pro zvětšení klikněte)

I interpolace textu na tom není až tak dobře. Například písmenko "N" je výrazně tučnější, než by mělo být, naopak "L" je až nepříjemně tenké. Inu nic není dokonalé.


Interpolace textu a jednoduchého obrázku (Pro zvětšení klikněte)

Interpolace hry Half-Life 2 poskytuje opět pouze průměrné výsledky. Samozřejmě v dnešní době není problém si zapnout nativní rozlišení, nebo nechat ovladače grafické karty zachovávat obraz v 1:1 (pixel na pixel) a tedy bez interpolace.


Interpolace hry Half-Life 2 (Pro zvětšení klikněte)


Regulace jasu


Díky HW regulaci jasu pomocí podsvětlovacích trubic můžete zapomenout na snižování gamutu. Při 100% jasu trubice neblikají, postupným snižováním jasu dochází k rozblikání na 160 Hz a tím i postupné regulaci intenzity svítivosti.

reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře