www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1280x720)


Interpolace není až tak povedená, ale není ani tak špatná. Samsung byl vždy v interpolaci dobrý, ale tento monitor je pouze průměrný. Tento jev způsobuje elektronika Genesis, která se dává do spousty monitorů. Interpolace tenkých linek vykazuje lehké zešednutí a rozmazání okrajů samotných linek. Stále se však dá na obraz celkem dobře dívat.


Interpolace tenkých linek na černém podkladu (Pro zvětšení klikněte)

I interpolace textu na tom není až tak dobře. Například písmenko "N" je výrazně tučnější, než by mělo být, naopak "L" je až nepříjemně tenké. Inu nic není dokonalé.


Interpolace textu a jednoduchého obrázku (Pro zvětšení klikněte)

Interpolace hry Half-Life 2 poskytuje opět pouze průměrné výsledky. Samozřejmě v dnešní době není problém si zapnout nativní rozlišení, nebo nechat ovladače grafické karty zachovávat obraz v 1:1 (pixel na pixel) a tedy bez interpolace.


Interpolace hry Half-Life 2 (Pro zvětšení klikněte)


Regulace jasu


Díky HW regulaci jasu pomocí podsvětlovacích trubic můžete zapomenout na snižování gamutu. Při 100% jasu trubice neblikají, postupným snižováním jasu dochází k rozblikání na 160 Hz a tím i postupné regulaci intenzity svítivosti.

reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře