www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 245B - 24" a TN?

Samsung 245B - 24" a TN?
, , recenze
Kdo by si to pomyslel, že jednou nastane doba a i takto velké panely se budou vyrábět technologií TN. Bohužel k tomu došlo a trh jimi začíná být zaplavován. Jako první se do redakce dostal Samsung 245B, a tak se podíváme na to, co umí.
K oblíbeným
reklama

Design co neurazí


Samsung 245B je na stránkách výrobce veden v kategorii pro kancelářské použití, proto je i jeho design tomu uzpůsoben. Není to žádný extravagantní kousek, co by rozptyloval od práce. Jednoduchý čený rámeček s šesti tlačítky. Nic víc, nic míň. Osobně mám tento strohý design velice rád, samozřejmě nikomu nechci ani v nejmenším vnucovat můj vkus, to je na každém z vás. Podívejte se na okolní fotografie a třeba se i vám tento monitor zalíbí, nebo také ne.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Výrobce nezapomněl na kvalitní polohování, u takto velkého monitoru je více než vhodné mít velký zdvih (zde 100 mm) a alespoň průměrný náklon (zde -5° až 25°). Pivot je nutné "povolit" pomocí jednoho šroubku po sundání nohy z panelu. Je to taková malá hádanka: "najdi pivot." Samotné polohování probíhá velice lehce a nic při něm neskřípe. Při hrubším zacházení sice sem tam nějaké to zaskřípání uslyšíte, ale který monitor to nedělá, že? Tovární provedení a konstrukce je tedy zvládnutá velice dobře a zaslouží si pochvalu.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Na čelním pohledu velice dobře vidíte, jak je rámeček tenký, pouhých 18mm (dole kvůli tlačítkům 22 mm) vytváří skutečně dobrý dojem. Je sice pravda, že například EIZO se chlubí ještě tenčím rámečkem, ale rozdíl už není tak markantní. Tlačítka jsou umístěna v pravém dolním rohu a z čela panelu. Toto umístění je celkem typické. Opět výrobce nezkoušel nějaké excesy a drží se zajetých kolejí.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou provedena velice dobře, zdvojené tlačítko pro směrové šipky a o něco větší tlačítko pro vypínání. resp. zapínání. Jsou zde i zrychlené volby, které jsou dobře znázorněny vedle směrových šipek. Zkrátka vše při ruce. Stisk tlačítek je slušný a jediné, co mě vadilo, je menší stabilita panelu na noze při stisku tlačítka. Monitor se zkrátka houpe. Je sice pravda, že udržet takto velkou plochu není žádný med, ale když to umí jiní výrobci, tak proč né Samsung, že?


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na zadní straně nás čeká menší překvapení. VESA otvory pro držák mají lehce nestandardní rozměry 200 x 100 mm. Pokud chcete, musíte tedy koupit o něco dražší, ale zato i robustnější držák. Jinak zde nenalezneme nic zajímavého. Noha je hodně robustní a budí dobrý dojem.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na konektorech vás jistě také nic nepřekvapí. Klasický DVI-D, D-Sub a napájecí konektor. Je zde i atypický konektor pro napájení pídavných reproduktorů.


Konektory
Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

Samsung 245B
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
400 cd/m2
Kontrast
1000:1 (3000:1 dynamický)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,270 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1200
Vestavěné reproduktory
volitelné
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D (HDCP), D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 200 x 100 mm
Hmotnost
8,4 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
max 100 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
Orientační cena 13 800,- Kč bez DPH

Obvykle cenu tolik nekomentuji, ale tentokrát si to neodpustím. Cena 13 800,- Kč bez DPH je vcelku vysoká. Když se podíváte do pár internetových obchodů, zjistíte, že existuje levnější S-PVA panel se stejnou velikostí. Například HP LP2465 se dá sehnat již kolem 12 350,- Kč bez DPH. Jistě to stojí za úvahu.
reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek