reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Samsung 710T: nejlepší monitor všech dob!

, , recenze
Samsung 710T: nejlepší monitor všech dob!
Pokud hledáte monitor pro hry, filmy, grafiku nebo rentgenové snímky, je zde Samsung SyncMaster 710T. Tento špičkový monitor toho nabízí opravdu hodně. Ponořte se do čtení naší unikátní retro recenze.

Pozorovací úhly


Kvalita pozorovacích úhlů je v rámci technologie TN a také s ohledem na dobu docela průměrná. Na dnešní dobu opět podprůměrná. Inu, posuďte z obrázků.


- pozorovací úhly


Rozložení kontrastu


Kontrast udaný v "letáku" je 500:1. To výrobce splnil do posledního puntíku. Horší je to však, pokud si změníte jas monitoru. Jakmile se totiž začnete pohybovat pod 70% jasu, tak kontrast začne rapidně klesat. Je to způsobeno tím, že v tomto rozmezí je jas regulován softwarově (úpravou hodnot RGB) a ne snížením jasu podsvětlovacích trubic.


 - kontrast při maximální jasu
Všimněte si, že kontrast při minimálním jasu je méně než třetinový. To se dnes také nestává a kontrast se pohybuje mezi 90-100% v celém rozsahu.


Průběh jasu


Průběh jasu naznačuje onu softwarovou regulaci stejně názorně jako stabilita kontrastu. Všimněte si rapidního úbytku jasu mezi 70-80%.


 - průběh jasu


Podsvícení


A nyní přichází to nejdůležitější. Spousta dnešních uživatelů si stěžuje na nekvalitní podsvícení u levnějších LCD monitorů. Často mají i pravdu, ale ukážeme si jak velký problém bylo podsvícení i u takto malého monitoru s úhlopříčkou 17". Všimněte si znatelně jasnějšího středu monitoru, který prostě doslova září. Oproti tomu kraje jsou hodně tmavé. To sice bývá zvykem i u dnešních monitorů, ale rozhodně ne v takové míře a hlavně s ohledem na velikost je zde úbytek jasu daleko rychlejší.


 - podsvícení 3D graf


 - podsvícení 2D graf


 - rozložení jasu při maximálním nastavení jasu v OSD


 - rozložení jasu v procentech


I při převodu jasu na gamu 2,2 se projevilo podsvícení ne zrovna v dobrém světle.


 - podsvícení přepočet na gamu 2,2 3D graf


 - podsvícení přepočet na gama 2,2 v 2D grafu
reklama
reklama
reklama
reklama