www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung S23A550H: spořivý pomocník

Samsung S23A550H: spořivý pomocník
, , recenze
Ceny energií neustále rostou, a proto jsme pro dnešní test vybrali úsporné LCD od Samsungu. Mezi hlavní trumfy patří senzor přítomnosti, automatická regulace jasu či LED podsvícení. Jak si povede v zobrazování?
K oblíbeným
reklama
LCD monitory jsou s námi již několik let a za tu dobu prošly velkým vývojem. Prvotně se výrobci zaměřovali na věrnější podání barev, rychlejší odezvu či pozorovací úhly. Spotřeba byla tak trochu v ústraní a ke slovu se dostává až v posledních letech. Často se tak při výběru monitoru setkáváme s označením Eco, Eco-friendly a podobně. Kromě snížení spotřeby pomocí modernějších výrobních metod se objevují i různé senzory osvětlení v místnosti či přítomnosti osoby, avšak ne vždy je jejich chod ideální. Dnes se podíváme, jak se s problémem spotřeby vyrovnal Samsung a zda všechny úsporné technologie nepokazí výsledný obraz natolik, že bude lepší, když je v menu přístroje raději vypneme. Samsung S23A550H dorazil v celkem malém a lehkém balení, není tedy problém jej zakoupit a bez větších obtíží odvézt na druhý konec města.Lesklý rámeček, průhledná základna (pro zvětšení klikněte)


V rámci „cool“ efektu je celý monitor tvořen lesklými plasty, které jsou zpočátku precizně zabaleny ve fóliích. Jejich odstranění má za následek prakticky okamžité nabalení všemožného prachu v okolí.

Jelikož je Samsung S23A550H mířen především pro domácí použití, nelze očekávat žádné velké možnosti polohování a noha monitoru ve výsledku dovolí jen náklon monitoru ve směru od uživatele. Zamrzí absence výškového polohování, naštěstí lze tento neduh kompenzovat podložením nohy monitoru.V polohování S23A550H zrovna neexceluje


Pro pohyb v OSD menu byly monitory většinou vybaveny mechanickými tlačítky, avšak v dnešní době dotykových telefonů se výrobci snaží tento trend okopírovat právě i do ovládání monitorů. Samsung S23A550H tak disponuje pouze senzorovými klávesami, jejich odezvu si popíšeme později.

Je na čase také vyhledat nabídku konektorů, které jako vždy najdeme na zadní straně monitoru. I zde se setkáváme s lesklou úpravou po celém povrchu. Přesně na středu zadní strany nalezneme jednotlivé konektory.Zejména zadní část je skoro čiré zrcadlo (pro zvětšení klikněte)


Nabídka není nikterak oslňující a Samsung nám nabízí jen HDMI a stařičký D-Sub. Trochu postrádám DVI, které je u stolních PC více zastoupené.Kam se podělo DVI? (pro zvětšení klikněte)


Celou oblast s konektory je možné zakrýt v celku povedeným krytem. Jeho jedinou slabinou je velmi nesnadné sundání, pro které jsem musel vyvinout až nezvykle velkou sílu. Oceňuji však možnost svést kabely skrze nohu monitoru.

Dodávané příslušenství:

• D-Sub, kabel
• Napájecí adaptér
• Instalační příručka
• CD s manuálem
• Antistatická utěrka


Samsung S23A550H
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23.6" (16:9)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
neudán (5 000 000:1)
Výrobní technologie
TN
Podsvícení
LED (celoplošné)
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
170° / 160°
Počet barev
16,7 mil
Rozteč bodů
-
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
HDMI, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
3,4 kg
Norma TCO
-
Pivot
NE
Spotřeba
30 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
Eco Motion Sensor, Eco Light Sensor
reklama
Nejnovější články
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik