www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung S23A550H: spořivý pomocník

Samsung S23A550H: spořivý pomocník
, , recenze
Ceny energií neustále rostou, a proto jsme pro dnešní test vybrali úsporné LCD od Samsungu. Mezi hlavní trumfy patří senzor přítomnosti, automatická regulace jasu či LED podsvícení. Jak si povede v zobrazování?
K oblíbeným
reklama
LCD monitory jsou s námi již několik let a za tu dobu prošly velkým vývojem. Prvotně se výrobci zaměřovali na věrnější podání barev, rychlejší odezvu či pozorovací úhly. Spotřeba byla tak trochu v ústraní a ke slovu se dostává až v posledních letech. Často se tak při výběru monitoru setkáváme s označením Eco, Eco-friendly a podobně. Kromě snížení spotřeby pomocí modernějších výrobních metod se objevují i různé senzory osvětlení v místnosti či přítomnosti osoby, avšak ne vždy je jejich chod ideální. Dnes se podíváme, jak se s problémem spotřeby vyrovnal Samsung a zda všechny úsporné technologie nepokazí výsledný obraz natolik, že bude lepší, když je v menu přístroje raději vypneme. Samsung S23A550H dorazil v celkem malém a lehkém balení, není tedy problém jej zakoupit a bez větších obtíží odvézt na druhý konec města.Lesklý rámeček, průhledná základna (pro zvětšení klikněte)


V rámci „cool“ efektu je celý monitor tvořen lesklými plasty, které jsou zpočátku precizně zabaleny ve fóliích. Jejich odstranění má za následek prakticky okamžité nabalení všemožného prachu v okolí.

Jelikož je Samsung S23A550H mířen především pro domácí použití, nelze očekávat žádné velké možnosti polohování a noha monitoru ve výsledku dovolí jen náklon monitoru ve směru od uživatele. Zamrzí absence výškového polohování, naštěstí lze tento neduh kompenzovat podložením nohy monitoru.V polohování S23A550H zrovna neexceluje


Pro pohyb v OSD menu byly monitory většinou vybaveny mechanickými tlačítky, avšak v dnešní době dotykových telefonů se výrobci snaží tento trend okopírovat právě i do ovládání monitorů. Samsung S23A550H tak disponuje pouze senzorovými klávesami, jejich odezvu si popíšeme později.

Je na čase také vyhledat nabídku konektorů, které jako vždy najdeme na zadní straně monitoru. I zde se setkáváme s lesklou úpravou po celém povrchu. Přesně na středu zadní strany nalezneme jednotlivé konektory.Zejména zadní část je skoro čiré zrcadlo (pro zvětšení klikněte)


Nabídka není nikterak oslňující a Samsung nám nabízí jen HDMI a stařičký D-Sub. Trochu postrádám DVI, které je u stolních PC více zastoupené.Kam se podělo DVI? (pro zvětšení klikněte)


Celou oblast s konektory je možné zakrýt v celku povedeným krytem. Jeho jedinou slabinou je velmi nesnadné sundání, pro které jsem musel vyvinout až nezvykle velkou sílu. Oceňuji však možnost svést kabely skrze nohu monitoru.

Dodávané příslušenství:

• D-Sub, kabel
• Napájecí adaptér
• Instalační příručka
• CD s manuálem
• Antistatická utěrka


Samsung S23A550H
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23.6" (16:9)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
neudán (5 000 000:1)
Výrobní technologie
TN
Podsvícení
LED (celoplošné)
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
170° / 160°
Počet barev
16,7 mil
Rozteč bodů
-
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
HDMI, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
3,4 kg
Norma TCO
-
Pivot
NE
Spotřeba
30 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
Eco Motion Sensor, Eco Light Sensor
reklama
Nejnovější články
Microsoft a Sony se zavazují vyrábět konzole šetrnější k životnímu prostředí Microsoft a Sony se zavazují vyrábět konzole šetrnější k životnímu prostředí
Herní konzole Xbox One a PlayStation 4 ve svých prvních verzích měly nepříjemně vysoký odběr proudu ve svých pohotovostních režimech. To se v pozdějších verzích značně zlepšilo a nyní chce Microsoft i Sony zajít ještě dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5500 se zjevil v prvním testu Radeon RX 5500 se zjevil v prvním testu
Grafická karta Radeon RX 5500 by měla být součástí novodobého low-endu, jak vyplývá z jejího označení. Měla by ale zároveň nabídnout 7nm čip generace Navi a ne starý Polaris, takže na co ukazuje její první test?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP AMD Radeon RX 5300 XT se objevil v desktopech HP
Nějakou dobu se už šušká o příchodu levnějších Radeonů na bázi architektury Navi. Vypadá to, že už moc dlouho čekat nebudeme. Desktopy HP, které se mají představit v příštích týdnech, už mají Radeon RX 5300 XT.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: září 2019 Doporučené PC sestavy: září 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek69 komentářů
Buffalo TeraStation 3020, nové NASy s 2,5GbE Buffalo TeraStation 3020, nové NASy s 2,5GbE
Společnost Buffalo představuje nová NAS úložiště řady TeraStation 3020, která dostávají výkonnější 4jádrový procesor, podporu 2,5GbE připojení Ethernet a dvoudiskové modely 3220 nebo 4diskové 3420.
Včera, aktualita, Milan Šurkala