www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SCX-3200: malá rozměry, velká výkonem?

Samsung SCX-3200: malá rozměry, velká výkonem?
, , recenze
Nová série černobílých laserových multifunkcí od Samsungu disponuje kompaktními rozměry. V dnešním testu poodhalíme, zda zbyl i nějaký prostor pro výkon, který by vyhovoval malým kancelářím.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Model SCX-3200 spolu s variantou 3205 a 3205W (jiné barevné provedení) rozšiřují již tak početnou rodinu černobílých laserových multifunkcí od korejského výrobce Samsung. V sérii SCX se jedná o kompaktní model s důrazem na úsporu prostoru při zachování solidního výkonu tisku a je výrobcem předurčen do malých kanceláří nebo drobným podnikatelům.

Vcelku líbivé oblé tvary spolu s nevelkými rozměry dovolují přístroj umístit na pracovní ploše, abychom měli výtisky hned po ruce. Zásoba papíru pro tisk se vkládá do výklopného zásobníku a výtisky vycházejí ven o pár centimetrů výše do nastavitelné opory výstupu, proto je třeba ponechat cca 20 cm volného prostoru před tiskárnou.Samsung SCX-3200

Manipulace s přístrojem je snadná díky přijatelné hmotnosti. Co se týče zpracování, plasty a uchycení horních dvířek i dalších výklopných částí nejsou nejpevnější, k ostatním dílům nemáme výhrad. Přístup k toneru je jednoduchý, odklopením horní desky skeneru.


SCX-3200 - pohled do útrob

Ovládací panel netřeba hledat, je umístěn u čelního okraje horní plochy s dominantním dvoumístným displejem. Panel dále obsahuje několik užitečných tlačítek, jako spínací (Power), kterým také můžeme přepínat režim tiskárny. Tlačítkem Eco Print jednoduše nastavíme úsporný tisk.


SCX-3200 - ovládací panel

Dále zde máme dva menší knoflíky pro ovládání kopírky a skeneru a dva výrazné (zelený a červený) pro spuštění resp. přerušení tiskových úloh. Poslední z tlačítek, Print Screen, ovládá zajímavou funkci tiskáren Samsung - tisk aktuálního zobrazení monitoru. Zásuvka do elektrické sítě a USB konektor pro připojení k počítači nalezneme na zadní stěně.


SCX-3200 - konektivita vzadu

Základní funkce a vlastnosti shrnuje přehledně následující tabulka.

Vlastnost
Parametry výrobce
Funkce tisku/ kopírování/ skenování/ fax
Ano / Ano / Ano / Ano
Rychlost tisku/ kopírování A4
až 16 str./min.
Doporučené/ maximální měsíční zatížení
5 000 stran
Rozlišení tisku / kopírování / skenování
1200 x 1200 dpi
Tiskové jazyky
SPL, PCL5e
Gramáž médií (zásobník, ruční)
60 až 163 g/m2
Kapacita vstupního/ výstupního zásobníku tiskárny
150/ 50 listů
Datová rozhraní
USB 2.0
Procesor/ Paměť
CIS/ 32 MB
Příkon (provozní/ pohotovostní/ úsporný režim)
270/ 36/ 3,8 W
Hluk (provoz/ pohotovostní režim)
49 / 26 dB
Rozměry
388 x 299 x 234 mm
Hmotnost
7,4 kg

Celkem solidní vlastnosti za cenu kolem tří tisíc, a je to laser. Vyrovnávací paměť 32 MB podporuje hladký průběh tisku a doporučené měsíční zatížení 5 tisíc stran je v domácnosti nebo malé firmě více než dost. Pokud bychom postrádali síťové připojení, za malý příplatek kolem tisícikoruny můžeme sáhnout po modelu 3205W, který je vybaven jak kabelovým, tak i bezdrátovým připojením (802.11 b/g/n). Ale pojďme si už předvést, co série SCX-3200 skutečně s papírem dokáže.
reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře