www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SCX-3200: malá rozměry, velká výkonem?

Samsung SCX-3200: malá rozměry, velká výkonem?
, , recenze
Nová série černobílých laserových multifunkcí od Samsungu disponuje kompaktními rozměry. V dnešním testu poodhalíme, zda zbyl i nějaký prostor pro výkon, který by vyhovoval malým kancelářím.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Model SCX-3200 spolu s variantou 3205 a 3205W (jiné barevné provedení) rozšiřují již tak početnou rodinu černobílých laserových multifunkcí od korejského výrobce Samsung. V sérii SCX se jedná o kompaktní model s důrazem na úsporu prostoru při zachování solidního výkonu tisku a je výrobcem předurčen do malých kanceláří nebo drobným podnikatelům.

Vcelku líbivé oblé tvary spolu s nevelkými rozměry dovolují přístroj umístit na pracovní ploše, abychom měli výtisky hned po ruce. Zásoba papíru pro tisk se vkládá do výklopného zásobníku a výtisky vycházejí ven o pár centimetrů výše do nastavitelné opory výstupu, proto je třeba ponechat cca 20 cm volného prostoru před tiskárnou.Samsung SCX-3200

Manipulace s přístrojem je snadná díky přijatelné hmotnosti. Co se týče zpracování, plasty a uchycení horních dvířek i dalších výklopných částí nejsou nejpevnější, k ostatním dílům nemáme výhrad. Přístup k toneru je jednoduchý, odklopením horní desky skeneru.


SCX-3200 - pohled do útrob

Ovládací panel netřeba hledat, je umístěn u čelního okraje horní plochy s dominantním dvoumístným displejem. Panel dále obsahuje několik užitečných tlačítek, jako spínací (Power), kterým také můžeme přepínat režim tiskárny. Tlačítkem Eco Print jednoduše nastavíme úsporný tisk.


SCX-3200 - ovládací panel

Dále zde máme dva menší knoflíky pro ovládání kopírky a skeneru a dva výrazné (zelený a červený) pro spuštění resp. přerušení tiskových úloh. Poslední z tlačítek, Print Screen, ovládá zajímavou funkci tiskáren Samsung - tisk aktuálního zobrazení monitoru. Zásuvka do elektrické sítě a USB konektor pro připojení k počítači nalezneme na zadní stěně.


SCX-3200 - konektivita vzadu

Základní funkce a vlastnosti shrnuje přehledně následující tabulka.

Vlastnost
Parametry výrobce
Funkce tisku/ kopírování/ skenování/ fax
Ano / Ano / Ano / Ano
Rychlost tisku/ kopírování A4
až 16 str./min.
Doporučené/ maximální měsíční zatížení
5 000 stran
Rozlišení tisku / kopírování / skenování
1200 x 1200 dpi
Tiskové jazyky
SPL, PCL5e
Gramáž médií (zásobník, ruční)
60 až 163 g/m2
Kapacita vstupního/ výstupního zásobníku tiskárny
150/ 50 listů
Datová rozhraní
USB 2.0
Procesor/ Paměť
CIS/ 32 MB
Příkon (provozní/ pohotovostní/ úsporný režim)
270/ 36/ 3,8 W
Hluk (provoz/ pohotovostní režim)
49 / 26 dB
Rozměry
388 x 299 x 234 mm
Hmotnost
7,4 kg

Celkem solidní vlastnosti za cenu kolem tří tisíc, a je to laser. Vyrovnávací paměť 32 MB podporuje hladký průběh tisku a doporučené měsíční zatížení 5 tisíc stran je v domácnosti nebo malé firmě více než dost. Pokud bychom postrádali síťové připojení, za malý příplatek kolem tisícikoruny můžeme sáhnout po modelu 3205W, který je vybaven jak kabelovým, tak i bezdrátovým připojením (802.11 b/g/n). Ale pojďme si už předvést, co série SCX-3200 skutečně s papírem dokáže.
reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře