Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung SH-S182D - pálíme DVD±R 18x

1.8.2006, Jan Dedek, recenze
Samsung SH-S182D - pálíme DVD±R 18x
Už 1.dubna 2004 byla vytvořena společnost TSST (Toshiba Samsung Storage Technology). 51 % patří Toshibě, jež do ní vložila know-how, zbylá procenta drží Samsung, jehož vkladem byly marketingové náležitosti. Protože je v současnosti TSST jedním z lídrů na trhu s optickými mechanikami, podíváme se na nejnovější model s 18x zápisem na jednovrstvá DVD+R a DVD-R.
V dnešní recenzi jsme si nechali tuhle kapitolu až na závěr, tedy po testech. Vypalovačka totiž podávala během testů opravdu výborné výkony a zde si ukážeme jaký čipset za to nese odpovědnost.

Při pohledu shora vidíte veškeré mechanismy, pohon tray, roztáčecí kotouč disku a optickou hlavu na kovovém vedení, ale není vidět samotný pohon pohonu optické hlavy.Pohon není vidět ani při vysunuté tray, je tedy šikovně ukrytý, to by mělo nejspíše zabránit plastickému mazivu, aby se nějakou náhodou nedostalo na spodní stranu disku.Detail optické hlavy společně s roztáčecím kotoučem disku je zobrazen na následujícím obrázku:Ještě než se podíváme na čipset ukážeme si pohon optické hlavy, který je ukryt v kovovém rámu a je vidět pouze ze spodu:Na dalším obrázku je základní deska vypalovačky v celé své kráse, skládá se ze dvou dílů. Menší výkonný člen je umístěn v přední části vypalovačky a obsahuje ovládací prvky k tray (tlačítko vysouvání a pohon), najdete tam i informační diodu.

Podle výrobce vypalovačky firmy TSST (Toshiba Samsung Storage Technology) by člověk očekával, že uvnitř najde čipy od Toshiby, popřípadě od NECa, jak tomu bylo poslední dobou. Změna je život a tento Samsung v sobě skrývá čip MediaTek.Větší deska je umístěna v zadní části mechaniky a je osazena čipem MediaTek MT1898E, který tvoří srdce vypalovačky, čip přibližuje následující obrázek:Samsungu se opravdu povedlo tento nový čip implementovat spolu s optikou a firmwarem téměř dokonale.

Na závěr ještě pár fotodetailů: