www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung T220 - elegán v akci

Samsung T220 - elegán v akci
, , recenze
Samsung se u tohoto monitoru vydal cestou elegance a průhledných plastů. Takový design je v dnešní době velmi atraktivní. Jak si ale monitor povede v náročných testech? Pojďme se společně na tento kousek podívat.reklama

Profesionální design


Samsung vyrábí několik řad monitorů a každá řada má své specifické vlastnosti. Jsou zde řady, které mají čistě profesionální a účelný design. Pak jsou zde naopak extravagantní modely s různě zalomenou kloubovou nohou a v neposlední řadě něco mezi. Zaujmou designem, avšak neurazí ani konzervativnějšího uživatele. Právě takový je dnešní Samsung T220, lesklý rámeček sice s extravagancí lehce hraničí, ale v dnešní době to je již celkem běžná věc, takže to uživatele prakticky nepřekvapí.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Samsung T220 se vykazuje ještě jedním prvkem, který u většiny monitorů moc běžný není. Je jím průhledný okraj rámečku, což vytváří celkem zajímavý prvek a navíc se díky tvaru profilu v plastu rozkládá světlo na duhu. Pro někoho to může být rušivý element, ale onen průhledný rámeček je velmi tenký, a tak mě osobně nerušil. Rozhodně to chce však monitor vidět nejprve naživo. Co však lehce rušilo, byl odrazivý okraj vnitřku rámečku. V něm se totiž odráží například kurzor a vlastně celý obraz, což je lehce matoucí. Více určitě vidíte na následující fotografii.


Odraz kurzoru v rámečkuNáklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje zakřivený okraj rámečku a drobné podsvícení tlačítka pro zapínání monitoru. Další popis designu asi není ani třeba, z fotek si jistě uděláte dostatečnou představu o tom, jak monitor Samsung T220 vypadá.

Nyní se dostáváme k ergonomii, která u 22" modelů monitorů není zrovna moc na vysoké úrovni. Ani dnes testovaný model není výjimkou a poskytuje pouze náklon vzad o 25°. Žádný zdvih, žádný pivot.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou umístěna na pravém okraji a jejich popisky jsou z čelního pohledu neviditelné. Naštěstí řazení tlačítek je celkem logické, takže si polohu velmi rychle zapamatujete, a již na popisky nemusíte koukat. Jistě by bylo dobré, kdyby se např. popisky rozsvítily v čelním rámečku po stisku tlačítka, ale to je u většiny monitorů spíš jen zbožné přání než realita, a tak to vlastně ani není vina Samsungu.


Tlačítka na ovládání OSD menu


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Noha bohužel nemá žádný mechanismus pro uchycení kabelů, který by zkrotil "kabelsalát" za monitorem. To je trošku škoda, ale na druhou stranu je poloha monitoru tak nízko, že kabely vlastně ani žádné uchycení téměř nepotřebují.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung T220
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 200x100 mm
Hmotnost
8,5 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Poznejte Kronos, požírač planet Poznejte Kronos, požírač planet
Jméno Kronos je v různých podobách dobře známé z mytologie i populární kultury, ovšem nyní budeme o něm mluvit jako o hvězdě podobné našemu Slunci, která měla dle astronomů pozřít více než tucet planet. Právě díky tomu si vysloužila tuto přezdívku.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých? Xbox One dostane podporu her pro původní Xbox, jakých?
Do herního světa přišla velká vlna retrohraní, což dokazuje obliba staronových konzolí a počítačů NES/SNES Classic Edition či Commodore C64. Microsoft ale nejde tak daleko do minulosti, neboť jde o hry pro původní Xbox. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3 MSI vypouští své první pasivně chlazené minipočítače Cubi 3
MSI přichází na trh s vůbec prvními počítači Cubi 3 Silent, které se mohou pochlubit pasivním chlazení, a tak i zcela tichým provozem za předpokladu, že uživatel už zapomene na pevné disky a vybere si pouze SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé
Apple stále nabízí počítače Mac Mini z pozdního roku 2014, které jsou tak už tři roky staré a založené na procesorech Intel Haswell. Přirozeně se tak objevují otázky, zda a kdy chce Apple tyto počítače přinejmenším aktualizovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512 Běžné Cannon Lake mají nabídnout podporu AVX-512
Od běžných procesorů Intel Cannon Lake a také Ice Lake, což budou dle očekávání již 10nm modely, se očekává také podpora instrukcí Advanced Vector Extensions (AVX) 512. Vyplývat to má z dokumentů Intelu pro softwarové vývojáře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář