www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung T220 - elegán v akci

Samsung T220 - elegán v akci
, , recenze
Samsung se u tohoto monitoru vydal cestou elegance a průhledných plastů. Takový design je v dnešní době velmi atraktivní. Jak si ale monitor povede v náročných testech? Pojďme se společně na tento kousek podívat.
reklama

Profesionální design


Samsung vyrábí několik řad monitorů a každá řada má své specifické vlastnosti. Jsou zde řady, které mají čistě profesionální a účelný design. Pak jsou zde naopak extravagantní modely s různě zalomenou kloubovou nohou a v neposlední řadě něco mezi. Zaujmou designem, avšak neurazí ani konzervativnějšího uživatele. Právě takový je dnešní Samsung T220, lesklý rámeček sice s extravagancí lehce hraničí, ale v dnešní době to je již celkem běžná věc, takže to uživatele prakticky nepřekvapí.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Samsung T220 se vykazuje ještě jedním prvkem, který u většiny monitorů moc běžný není. Je jím průhledný okraj rámečku, což vytváří celkem zajímavý prvek a navíc se díky tvaru profilu v plastu rozkládá světlo na duhu. Pro někoho to může být rušivý element, ale onen průhledný rámeček je velmi tenký, a tak mě osobně nerušil. Rozhodně to chce však monitor vidět nejprve naživo. Co však lehce rušilo, byl odrazivý okraj vnitřku rámečku. V něm se totiž odráží například kurzor a vlastně celý obraz, což je lehce matoucí. Více určitě vidíte na následující fotografii.


Odraz kurzoru v rámečkuNáklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje zakřivený okraj rámečku a drobné podsvícení tlačítka pro zapínání monitoru. Další popis designu asi není ani třeba, z fotek si jistě uděláte dostatečnou představu o tom, jak monitor Samsung T220 vypadá.

Nyní se dostáváme k ergonomii, která u 22" modelů monitorů není zrovna moc na vysoké úrovni. Ani dnes testovaný model není výjimkou a poskytuje pouze náklon vzad o 25°. Žádný zdvih, žádný pivot.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou umístěna na pravém okraji a jejich popisky jsou z čelního pohledu neviditelné. Naštěstí řazení tlačítek je celkem logické, takže si polohu velmi rychle zapamatujete, a již na popisky nemusíte koukat. Jistě by bylo dobré, kdyby se např. popisky rozsvítily v čelním rámečku po stisku tlačítka, ale to je u většiny monitorů spíš jen zbožné přání než realita, a tak to vlastně ani není vina Samsungu.


Tlačítka na ovládání OSD menu


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Noha bohužel nemá žádný mechanismus pro uchycení kabelů, který by zkrotil "kabelsalát" za monitorem. To je trošku škoda, ale na druhou stranu je poloha monitoru tak nízko, že kabely vlastně ani žádné uchycení téměř nepotřebují.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung T220
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 200x100 mm
Hmotnost
8,5 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře