www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung T220 - elegán v akci

Samsung T220 - elegán v akci
, , recenze
Samsung se u tohoto monitoru vydal cestou elegance a průhledných plastů. Takový design je v dnešní době velmi atraktivní. Jak si ale monitor povede v náročných testech? Pojďme se společně na tento kousek podívat.
reklama

Profesionální design


Samsung vyrábí několik řad monitorů a každá řada má své specifické vlastnosti. Jsou zde řady, které mají čistě profesionální a účelný design. Pak jsou zde naopak extravagantní modely s různě zalomenou kloubovou nohou a v neposlední řadě něco mezi. Zaujmou designem, avšak neurazí ani konzervativnějšího uživatele. Právě takový je dnešní Samsung T220, lesklý rámeček sice s extravagancí lehce hraničí, ale v dnešní době to je již celkem běžná věc, takže to uživatele prakticky nepřekvapí.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Samsung T220 se vykazuje ještě jedním prvkem, který u většiny monitorů moc běžný není. Je jím průhledný okraj rámečku, což vytváří celkem zajímavý prvek a navíc se díky tvaru profilu v plastu rozkládá světlo na duhu. Pro někoho to může být rušivý element, ale onen průhledný rámeček je velmi tenký, a tak mě osobně nerušil. Rozhodně to chce však monitor vidět nejprve naživo. Co však lehce rušilo, byl odrazivý okraj vnitřku rámečku. V něm se totiž odráží například kurzor a vlastně celý obraz, což je lehce matoucí. Více určitě vidíte na následující fotografii.


Odraz kurzoru v rámečkuNáklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje zakřivený okraj rámečku a drobné podsvícení tlačítka pro zapínání monitoru. Další popis designu asi není ani třeba, z fotek si jistě uděláte dostatečnou představu o tom, jak monitor Samsung T220 vypadá.

Nyní se dostáváme k ergonomii, která u 22" modelů monitorů není zrovna moc na vysoké úrovni. Ani dnes testovaný model není výjimkou a poskytuje pouze náklon vzad o 25°. Žádný zdvih, žádný pivot.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou umístěna na pravém okraji a jejich popisky jsou z čelního pohledu neviditelné. Naštěstí řazení tlačítek je celkem logické, takže si polohu velmi rychle zapamatujete, a již na popisky nemusíte koukat. Jistě by bylo dobré, kdyby se např. popisky rozsvítily v čelním rámečku po stisku tlačítka, ale to je u většiny monitorů spíš jen zbožné přání než realita, a tak to vlastně ani není vina Samsungu.


Tlačítka na ovládání OSD menu


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Noha bohužel nemá žádný mechanismus pro uchycení kabelů, který by zkrotil "kabelsalát" za monitorem. To je trošku škoda, ale na druhou stranu je poloha monitoru tak nízko, že kabely vlastně ani žádné uchycení téměř nepotřebují.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung T220
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 200x100 mm
Hmotnost
8,5 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek