www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung T220 - elegán v akci

Samsung T220 - elegán v akci
, , recenze
Samsung se u tohoto monitoru vydal cestou elegance a průhledných plastů. Takový design je v dnešní době velmi atraktivní. Jak si ale monitor povede v náročných testech? Pojďme se společně na tento kousek podívat.
K oblíbeným
reklama

Odezva


Monitor se honosí 2ms odezvou i na čelním rámečku. Vzhledem k technologii TN to není nic nezvyklého, nyní se však přesvědčíme, zda ona 2 ms dlouhá odezva odpovídá realitě. Z měřených hodnot vyplývá, že hodnoty celkové odezvy jsou pod 18 ms, což není až tak špatné. Avšak existují i panely, které mají daleko lepší odezvu. Naopak jsou zde i modely, jež mají i přes stejnou papírovou odezvu daleko horší měřené hodnoty.


Odezva v závislosti na změně

A jako důkaz naměřených hodnot je zde jeden příklad odezvy. Všimněte si drobného schodu ke konci natáčení tekutého krystalu. To způsobuje technologie OverDrive a ta je u dnešních monitorů celkem běžná. Naopak odezva fall je velmi strmá a bezchybná.


Odezva 0-175-0 (30 ms/div)

Bohužel odezva typu šedá-šedá je na tom podstatně hůř. Schody jsou nahrazeny výrazným překmitem u odezvy rise a objevují se zde i schody u odezvy fall.


Odezva typu šedá-šedá (30 ms/div)


Inputlag


Jak to u TN monitorů bývá dobrým zvykem, tak ani tento netrpí inputlagem. Pro hráče to je jistě velmi dobrá zpráva a vzhledem k slušné odezvě jde tedy o horkého kandidáta na hráčský monitor.


Inputlag (10 ms/div)

Pozn.: Tmavě zeleně je na grafu vyobrazen průběh blikání CRT obrazovky a světle zeleně LCD obrazovky.


Sledování videa
Opět tu máme širokoúhlý monitor, který se pro sledování filmů hodí nejvíce. Při testech několika HD filmů jsem si všiml lehkého šumu v obraze, ale opravdu jen u některých filmů a při opakovaném sledování známých scén. Při běžném sledování si jistě šumu nevšimnete a máte perfektní zážitek z filmu. Dokonce jsem byl celkem překvapen kvalitou barev i bez kalibrace. Rozhodně nejsou nikterak špatné a na technologii TN jde dobrý výsledek, ale o tom si povíme více později. Jednu výtku však k monitorů mám. Vzhledem k nulovému náklonu vpřed a malým pozorovacím úhlům zespod si filmy z postele moc neužijete.


Hraní herPři hraní her si můžete všimnout drobných nedostatků v podobě překmitů, které způsobují šum a rozdvojování hran. Naštěstí je tento jev velmi málo znatelný, a tak se není čeho bát. U některých FPS her si jistě rozdvojování všimnete, ale na takto drobné se dá velmi rychle zvyknout a dokonce si myslím, že někdo si ho ani nevšimne. Ve hrách tedy tento monitor podává velmi dobré výsledky, a mohu jej jen a jen doporučit.
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek