reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sandy Bridge-E: LGA 2011 je tady

, , recenze
Sandy Bridge-E: LGA 2011 je tady
Celý tento rok se nese ve znamení čekání na nové nejvýkonnější desktopové procesory firem AMD a Intel. Nyní toto čekání již skončilo, protože dnešním dnem končí embargo na procesory Intel Sandy Bridge-E, které tak budou moci nastoupit proti AMD Bulldozer.
Sandy Bridge-E: LGA 2011 je tady

Základní deska MSI X79A-GD65 8D


Společnost MSI nám zaslala také svou novou základní desku určenou pro nové procesory Intel do socketu LGA 2011, takže se na ni alespoň v krátkosti podíváme. MSI se stejně jako ostatní hlavní výrobci základních desek snaží uživatelům nabídnout řadu různých technologií, funkcí a podobně, aby učinilo své modely atraktivnější. V tomto případě je hlavním tahounem Miliary Class III, což je v podstatě obdoba designu Ultra Durable od Gigabyte. Jde zde o použití kvalitních součástek, jako jsou kondenzátory Hi-c CAP s dlouhou životností a odolností vůči teplu, nechybí ani kondenzátory s pevným dielektrikem, tlumivky SFC (Super Ferrite Choke) mající zajistit stabilní napájení a také DrMOS II.

Chybět zde nebude grafický UEFI BIOS s podporou myši, kde MSI nabízí také široké funkce pro přetaktování, tedy stejně jako Intel na svých deskách. Mezi ně patří i průvodce OC Genie II, jenž se o přetaktování postará automaticky. Přetaktovaný počítač pak budeme moci nechat monitorovat utilitou Control Center II, pro rychlejší nabíjení připojených telefonů a jiných zařízení se využije Super Charger, díky němuž mohou USB porty být pod napětím i při vypnutém PC, což se může často hodit.
- klikněte pro zvětšení -


A co všechno nám zde MSI nabízí pro přetaktování? Jsou to především tři věci - zmíněný OC Genie, pak tlačítko Direct OC Button a nakonec OC Profile. OC Genie může být snadno aktivován tlačítkem umístěným pod posledním slotem PCI Express x16. Pak jsou tu dvě další tlačítka s plusem a minusem, která poslouží pro funkci Direct OC a přesněji ke úpravě základní frekvence a nakonec nám MSI nabídne možnost si uložit až šest profilů pro přetaktování do BIOSu a případně také na USB flash disk. Můžete je tedy klidně šířit dále mezi uživateli vybavenými stejnou základní deskou.

MSI X79A-GD65 8D je pak po hardwarové stránce vybavena třemi sloty PCI Express 3.0 x16 a dvěma PCI Express 2.0 x16, mezi něž se pak vešel už jen jeden PCI Express 2.0 x1. Dále tu jsou čtyři porty SATA 6 Gbps, čtyři další SATA 3 Gbps a osm paměťových slotů pro DDR3.
- klikněte pro zvětšení -
reklama
reklama
reklama