reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sapphire Hybrid Radeon X700 Pro v recenzi

, , recenze
Sapphire Hybrid Radeon X700 Pro v recenzi
Na krátkou dobu se nám díky společnosti Sapphire dostala do ruky grafická karta s čipem Radeon X700 Pro. Samozřejmě jsem neváhal ji otestovat a vyzkoušet její schopnosti v nových hrách jako je Far Cry či Doom 3. A povedlo se i přetaktování…
Sapphire Hybrid Radeon X700 Pro v recenzi
Kapitoly článku:
Popis karty a příslušenství


Obr. 3 - Krabice grafické karty Sapphire
Klikněte pro zvětšení

Krabice od grafické karty Sapphire Hybrid se příliš neliší od ostatních. Za pozornost stojí snad jen malý průhled na zadní straně, kterým vidíte do útrob krabice až na modro-modrou kartu Radeon X700Pro.


Obr. 4 - Sapphire Radeon X700 Pro seshora
Klikněte pro zvětšení

Grafická karta Sapphire je vyrobena na modrém PCB a celkově je celý její design laděn do modra. Z horní strany obsahuje čtveřici paměťových čipů GDDR3 v pouzdře BGA, které jsou chlazené drobnými pasivními heatsinky (modrými :-). Na levé straně je prázdné místo pro případný VIVO čip. Napájecích komponentů karta příliš neobsahuje, přeci jen jde o 0,11mikronový čip na rozhraní PCIe.


Obr. 5 - … a zespodu
Klikněte pro zvětšení

Na zadní straně nalezneme zbylé čtyři paměťové čipy, které jsou naštěstí také chlazeny (karty s chlazením jen jedné poloviny čipů nejsou výjimkou).


Obr. 6 - Chladič čipu a pasivy na pamětech
Klikněte pro zvětšení

Chladič je vyroben z hliníku a laděn jak jinak než do modra. Obsahuje malý aktivní větráček s logem Sapphire. Pod chladičem tentokrát nenalezneme obligátní stříbrnou pastu, ale jen jakousi žlutou nálepku, doufejme teplovodivou.


Obr. 7 - Pohled na čelní konektory
Klikněte pro zvětšení

Přestože jsou paměťové čipy přelepeny malými heatsinky, lze odhadnout, že se jedná o GDDR3 od Samsungu. Na svých webových stránkách zveřejňuje Samsung čtyři typy, tyto čipy použité na Radeonu X700Pro by mohly být 2,0ns s certifikací na 500MHz (1GHz DDR). Celkem obsahuje karta 256MB paměti.


Příslušenství


Obr. 8 - Dodávaná kabeláž
Klikněte pro zvětšení

Příslušenství dodávané ke kartě je poměrně bohaté. V krabici se nachází povinná redukce DVI->VGA a pak kabely cinch->cinch a S-Video->S-Video, přiložena je jedna redukce cinch->S-Video. K TV výstupu dostanete tedy vše potřebné. Přiložen je samozřejmě úplný manuál v několika jazycích.


Obr. 9 - Manuál a přiložená CD
Klikněte pro zvětšení

Co je ale zajímavější je softwarová výbava. U Hybridu je přiloženo šest CD, na kterých se nachází ovladače, Redline software pro přetaktování, PowerDVD 5 od Cyberlinku a dvě hry - Splinter Cell: Pandora Tomorrow a Prince of Persia: The Sands of Time (2 CD). Vcelku příjemné.
reklama
reklama
reklama