reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sapphire Radeon HD 7970 Toxic 6 GB: to nejlepší od AMD

, , recenze
Sapphire Radeon HD 7970 Toxic 6 GB: to nejlepší od AMD
Radeon HD 7970 v podání Sapphire a edice Toxic představuje to nejlepší, čím se může v současnosti AMD v oblasti v oblasti grafických karet pochlubit. Speciální edice Toxic pracuje na velmi vysokých taktech a směle konkuruje GeForce GTX 680.
Sapphire Radeon HD 7970 Toxic 6 GB: to nejlepší od AMD


Sapphire Radeon HD 7970 Toxic 6 GB je svým způsobem exkluzivní karta pro ty, kteří mají rádi luxus a jsou za něj ochotni zaplatit. Provedení karty je bezchybné a vůbec zde nevadí absence kovového krytu chladiče, který by beztak pouze zvětšoval hmotnost samotné karty.
Sapphire se ve verzi Toxic může pochlubit 12vrstvým PCB, 8fázovým napájením a také osvědčeným chlazením Vapor-X, které se vyznačuje využitím technologie heat-pipes (teplo vodivých trubic), které využívají jevu zvaného vaporizace, což není nic jiného, než změna kapaliny na plyn. Celé kouzlo tkví ve velmi rychlém odvodu vyzářeného tepla z kontaktní vrtstvy GPU respektive jeho heat-spreaderu. Tato technologie ale není ničím novým ani exkluzivním a v různých obměnách ji používají všichni výrobci high-endových grafických karet.

Chlazení "toxické" verze Radeonu HD 7970 je vyřešeno příkladně, neboť ani po využití Lethal Boost není v běžném herním počítači rušivým elementem. Teplota po manuálním přetaktování v módu Lethal Boost na konečné takty 1275/6740 MHz nepřesahuje 77 °C, což je vynikající výsledek. K dispozici je krom "ukrytého" tlačítka Lethal Boost také přepínač pro standardní Dual Bios (jsou umístěny těsně vedle sebe pod umělohmotným krytem chladiče).

Karta má k dispozici patero výstupů na monitory. Máme zde dva Display Porty, jedno HDMI a také dvojici DVI. Pokud byste na tomto Radeonu chtěli provozovat trojici nebo dokonce pětici samostatných monitorů, pak máte vše potřebné pro vytvoření obří pracovní plochy nebo herního prostředí. Právě v posledně jmenovaném případu se také může uplatnit vysoká kapacita paměti.


reklama
reklama
reklama