reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Seagate GoFlex a Backup Plus: Thunderbolt vs. USB 3.0

, , recenze
Seagate GoFlex a Backup Plus: Thunderbolt vs. USB 3.0
Dnes si představíme dvě různá externí úložná zařízení, která má na svědomí společnost Seagate. Jde jednak o adaptér GoFlex s rozhraním Thunderbolt, který umí pracovat s dalšími produkty Seagate, třeba také s druhým testovaným Backup Plus Portable Drive.
Seagate GoFlex a Backup Plus: Thunderbolt vs. USB 3.0
Kapitoly článku:

Seagate GoFlex Thunderbolt Adapter


Nyní už přichází řada na druhý produkt, a sice adaptér GoFlex určený pro pevné disky stejné řady, ovšem zde není důvod, proč bychom nemohli využít také holý mobilní pevný disk nebo SSD. Ten si pěkně sedne na plošku s logem výrobce, kde jej bude přidržovat magnet. V našem případě jsme mohli využít jak Seagate Backup Plus, tak i SSD Vertex 4.

U zařízení s rozhraním Thunderbolt však nelze počítat s tím, že k nim dostaneme také příslušný kabel. Někdo si může myslet, že za to může firma Apple, s níž bylo rozhraní Thunderbolt spojeno hned od začátku, nicméně vysokou cenu nezpůsobuje nakousnuté jablíčko na konektorech, ale to, co se ukrývá v nich. A to je také jeden z důvodů, proč se Thunderbolt prosazuje tak pomalu, zatímco USB 3.0 je na každém rohu. Toto rozhraní sice také vyžaduje nové kabely, ovšem ty stojí nesrovnatelně méně a běžně se dodávají v balení s disky a jinými zařízeními.

Adaptér přišel v podobném balení jako pevný disk, pouze o něco "ekologičtějším", protože uvnitř byl zabalen v papíru a ne plastovém výlisku.


Model
Seagate GoFlex Thunderbolt Adapter (STAE126)
Materiál
černý plast
Rozměry
123 x 78 x 28 mm
Hmotnost
90 gramů
Rozhraní
Thunderbolt 10 Gbps
Speciální vlastnosti
určen především pro řadu Seagate GoFlex ultra-portable
Cena cca 2 900 Kč s daní


Na pohled i použití jde tedy o velmi jednoduché zařízení, které můžeme mít jednoduše položeno na stole a připraveno pro bleskurychlé zapojení pevného disku nebo SSD. Poté stačí zapojit kabel a ihned se rozzáří bílá kontrolka, která je z nějakého důvodu rozdělena na dvě.
Spodní část pak poskytne stabilitu díky tomu, že většinu jejího povrchu pokrývá guma. A i zde samozřejmě máme štítek s informacemi.

Poslední fotografie adaptéru ukazuje zapojené SSD OCZ Vertex 4, jehož přední část sice visí ve vzduchu, ale jinak si toto SSD přidrží integrované magnety. Přesto je vidět, proč Seagate doporučuje tento adaptér především pro vybrané produkty, které (včetně Backup Plus) si na něj sednou naprosto přesně.


Příslušenství


Kabel tedy v tomto balení nedostaneme, ale zato nechybí jednoduchý manuál a informace o záruce. Manuál ani nemusíte zkoumat, protože ukazuje pouze tři kroky - zapojit disk, následně kabel a začít pracovat.
reklama
reklama
reklama