reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Šest SSD ve srovnávacím testu

, , recenze
Šest SSD ve srovnávacím testu
Nabídka výrobců SSD se stále rozšiřuje, a tak bude jistě stát za to si ji trošku zmapovat dnešním testem šesti SSD od stejného počtu nových výrobců. Představí se modely firem A-Data, Corsair, Kingston, OCZ, Patriot a Western Digital.

Kingston SSDNow V+ 128 GB


Model SSDNow V+ od společnosti Kingston k nám přišel v podobě tzv. upgrade kitu, kde bychom měli v objemné krabici kromě samotného SSD disku najít také kovové lišty pro přimontování do 3,5" pozice, napájecí a datový SATA kabel¨a box pro připojení pomocí rozhraní USB včetně příslušného kabelu. Tento box však v našem balení stejně jako napájecí SATA kabel nebyl, ale to nás nemusí nijak vzrušovat, neboť otestování SSD to nijak nebude vadit.Zaměřme se nyní na specifikace tohoto SSD:

Model
Kingston SSDNow V+ 128 GB
Buňky NAND Flash
MLC
Max. čtení (MB/s)
230
Max. zápis (MB/s)
180
IOPS
-
MTBF
1 milion hodin
Firmware (kontroler)
AGYA0201 (Toshiba)
Podpora TRIM
ano
Rozměry
100 x 70 x 9 mm
Hmotnost
100 gramů
Záruční lhůta
3 roky

Disk je uzavřen do kovového obalu, uvnitř nějž se skrývají paměti NAND Flash s buňkami typu Multi-Level Cell, tedy v tomto segmentu naprosto běžná výbava. Dále uvnitř najdeme kontroler od firmy Toshiba s firmwarem AGYA0201, který podporuje funkci TRIM, jak nám ukázal i CrystalDiskInfo.Výkon disku Kingston udává jako 230 MB/s při čtení a 180 MB/s při zápisu, ale již nezmiňuje nic bližšího, tedy ani hodnotu IOPS. Z produktových stránek se už jen dozvíme, že toto SSD získalo v testu PCMark 2005 HDD skóre 38065 bodů, přichází v kapacitách 64, 128, 256 a 512 GB (ty se výkonem nemají od sebe výrazně lišit) a jeho maximální spotřeba při práci činí 2,6 W a v klidu pak 0,15 W.Disk samotný je také vzhledem k ostatním netradičně vybaven čtyřmi piny vedle svých konektorů rozhraní Serial ATA. Ty připomínají starší SSD založené na řešení Indilinx, která vyžadovala pro aktualizaci firmwaru nastavení jumperem. O tom ale Kingston nemluví a jiný firmware na svých stránkách také nenabízí.
reklama
reklama
reklama
reklama