reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Šest SSD ve srovnávacím testu

, , recenze
Šest SSD ve srovnávacím testu
Nabídka výrobců SSD se stále rozšiřuje, a tak bude jistě stát za to si ji trošku zmapovat dnešním testem šesti SSD od stejného počtu nových výrobců. Představí se modely firem A-Data, Corsair, Kingston, OCZ, Patriot a Western Digital.

PCMark Vantage


Pokračujeme s aplikací PCMark Vantage, jejíž jednou součástí je také test HDD složený převážně z prostředí aplikací firmy Microsoft. Jde o následujících osm dílčích testů, z nichž pak PCMark Vantage určí konečný index pro daný pevný disk či SSD: Windows Defender, Gaming, Windows Photo Gallery, Windows Vista Startup, Windows Movie Maker, Windows Media Center, Windows Media Player, Application Loading. Ty tedy můžeme považovat za jakousi obdobu aplikačních testů u h2benchw.

V našem případě se však trápení SSD v PCMark Vantage neobešlo bez problémů. U SSD modelu OCZ Vertex 2 totiž ani v jednom z několika pokusů neposkytl konečný index, protože jeden z testů (Windows Media Player) vždy skončil s hodnotou na nule. Navíc i v jiných případech byly kolikrát celkové hodnoty velmi podezřelé a neodpovídaly výkonu SSD v prvních čtyřech testech. Ostatně uvidíte sami z grafů a já mohu pouze uvést, že tyto problémy ovlivní závěrečné hodnocení.

A nyní již ke grafům, jichž bude celkem osm plus závěrečný index...

První čtyři testy mají v podstatě jeden a ten samý výsledek - vede je se svým výkonem OCZ Vertex 2, který se jako jediný dokázal vyhoupnout nad 200 MB/s, a to dokonce ve všech čtyřech případech. Dvojkou je trošku překvapivě Patriot Torqx M28 následovaný modelem Kingston SSDNow V+. Výsledkům benchmarku h2benchw navzdory tu také byl lepší Corsair Nova Series V128 (až na poslední případ) než A-Data S592 a Western Digital SiliconEdge Blue naopak skončil stejně jako v předchozí kapitole neslavně.V dalším testu Windows Movie Maker se pro nás nachystalo velké překvapení - propad OCZ Vertex 2 stejně jako Kingston SSDNow V+. Ostatní disky se od sebe svým výkonem markantně nelišily, protože rozmezí činilo něco málo přes 20 MB/s.V testu Windows Media Centre se OCZ Vertex 2 vrátil opět do čela, ovšem Kingston tuto část také vypustil, stejně jako Corsair netradičně předvedl pouze poloviční výkon modelu A-Data a přitom byl do této doby v PCMark Vantage spíše tím lepším a pokud se nechal předběhnout, rozhodně ne o dvojnásobek.Předposlední test byl opět velmi podivný, a to zvláště proto, že OCZ Vertex 2 neukázal žádný výsledek. Corsair Nova Series V128 se zase propadl ještě níže než v předchozím případě. Zato Patriot Torqx má PCMark Vantage asi vyloženě v oblibě, protože ten vykazuje asi nejvíce stabilní a především dobré výsledky.Poslední dílčí test odrážející start aplikací již žádné větší kotrmelce nepřinesl, a tak se přesuňme ke konečnému indexu.V tom se bohužel OCZ Vertex 2 neumístil, jelikož jeden test nedokončil, a to je samo o sobě už velmi podezřelé a především to vrhá stín i na další výsledky, které už samy o sobě nevypadají validně. Budeme si tedy muset vybrat výsledky, které vypadají ještě důvěryhodně. Není to asi ideální stav, ale pokud PCMark Vantage provádí takovéhle zmatky, nemůžeme jinak.
reklama
reklama
reklama
reklama