reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

SilverStone PS06: herní moderna

, , recenze
SilverStone PS06: herní moderna
Na počítačovou skříň od SilverStone jsme se naposledy podívali koncem minulého roku, kdy šlo o model Precision PS05. Dnes si vyzkoušíme o něco větší typ tower s označením PS06, jenž by měl nabídnout za dvojnásobnou cenu podstatně lepší vlastnosti.
SilverStone PS06: herní moderna
SilverStone Precision PS06 patří mezi střední třídu počítačových skříní, jako i jiné modely z řady Precision. Z celé nabídky firmy SilverStone je to jeden z nejnápaditějších modelů, a to především kvůli modrým rozeklaným liniím z lesklého plastu a také bočnímu plastovému oknu. Oslovit tak má bezesporu spíše zákazníky hledající nevšední model pro herní sestavu, takže především mladší uživatele.


- klikněte pro zvětšení -

Vyrobena byla s ohledem na módní trendy, takže u ní najdeme kromě zmíněného okna také černě zbarvený interiér, spodní pozici pro napájecí zdroj, horní ventilátor, který je v tomto případě obrácen tak, aby nasával vzduch do skříně a pak tu jsou vylamovací otvory pro hadičky vodního chlazení a už pro více uživatelů užitečnější prachové filtry pro spodní i přední ventilátory, konektory USB 3.0 včetně redukce na headery s rozhraním USB 2.0, odkládací prostor před nimi a zapomenout nesmíme na přední Hot-Swap šachtu pro 3,5" i 2,5" pevné disky i SSD.

Celá skříň je vyrobena především z 0,7mm plechu SECC a její konstrukce by nebyla dostatečně pevná bez různých profilů, zaoblení a výztuží. Takto můžeme být s jejím provedením spokojeni, i když to pochopitelně není nic úžasného, neboť 0,7mm plech není kdovíjak kvalitní materiál. Zato ale aspoň její hmotnost není astronomická a nepřesahuje ani hranici 10 kg.

O chlazení se zde postará především 180mm ventilátor Air Penetrator, který byl obrácen tak, aby seshora foukal čerstvý vzduch přímo do oblasti procesoru. K tomu je ještě vhodné využít spodní pozici pro další 120mm ventilátor, aby se lépe chladila grafická karta, nebo se jednoduše využije zadní 120mm pozice a tradiční konfigurace chlazení.

Precision PS06 tak představuje moderní skříň za ještě přívětivou cenu, uvnitř níž najdeme dostatek prostoru pro bohatou sestavu (jen ty 3,5" diskové pozice jsou zde pouze čtyři), která bude dobře chlazená.


Slušné provedení při relativně nízké hmotnosti
Pouze čtyři interní diskové pozice
Dobré chlazení + prachové filtry
Ikona Odkaz na databázi
Hot-Swap šachta vepředu
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 2 400 Kč s DPH, záruka 2 rokyStále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu SilverStone SST-PS06 Precision poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení skříně SilverStone Precision PS06 děkujeme firmě SilverStone

----------------------------------- English translation of the conclusion -----------------------------------

SilverStone Precision PS06 is a representative of mid-range computer cases, as well as other types from Precision family. It is also one of the most striking cases in SilverStone portfolio, mainly because of its blue, jagged lines made of blue plastic and the large window in the left side panel. Therefore it is aimed mainly at young customers who look for an uncommon enclosure for their (perhaps) gaming computer.

Also, it was built with respect to modern trends, so besides the side window it has black-coated interior, bottom PSU position, a fan in the top panel (which in this case draws air inside) and one also may find holes in the rear panel for watercooling tubes. Perhaps more users will appreciate very useful dust filters for bottom and front fans (including the PSU), USB 3.0 connectors with adapter for USB 2.0 headers, a place in the top to put small things and we cannot forget the front Hot-Swap bay for 3,5" or 2,5" HDDs or SSDs.

The case was built especially using 0.7mm thick SECC stell and its construction was strenghtened using various profiles, corner reinforcements, rounded or bent edges. Personally, I was satisfied with its toughness, but still - 0.7mm SECC steel is no high-quality material. At least the case is not astronomically heavy, not even 10 kg.

The cooling system uses especially the top 180mm Air Penetrator fan which blows air directly to the processor area. It is advisable to use also the bottom grill for 120mm fans in order to provide better cooling for graphics card(s), or one may as well follow the tradition and mount one 120mm fan into the rear fan holder.

Precision PS06 is a modern case for just yet acceptable price. There is lots of space inside even for many components (just the 3,5" HDD cage is only for 4 drives) and the cooling system will certainly cope.


Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
reklama
reklama