reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Souboj vodních chladičů Cooler Master a Corsair

, , recenze
Souboj vodních chladičů Cooler Master a Corsair
V dnešním souboji se utkají integrované procesorové vodní chladiče Cooler Master a Corsair. Jedná se o produkty, kterých se v poslední době objevuje na trhu stále více, a tak je třeba se podívat na to, zda nám mají co nabídnout. Vyzkoušíme si jich celkem pět.
Souboj vodních chladičů Cooler Master a Corsair
Aktuální ceny testovaných chladičů naleznete u každého v kapitole s popisem, ovšem nyní si uvedeme přibližné částky, abychom si mohli testované modely srovnat i podle nich.

Orientační ceny s DPH

Pokud nebudeme brát ohled na nejlevnější model Seidon 120M, pak tu máme jen úzké rozpětí cen 2400 až 2800 Kč. Corsair nabízí model H100i, jenž je stejně výkonný jako Seidon 240M a navíc nabízí přidanou hodnotu v podobě Corsair Link, což je užitečná funkce pro monitorování systému i jeho řízení.

A pak tu je model Corsair H110 se stejnou cenou jako Seidon 240M, ovšem vyšším výkonem. Corsair H110 je tak nejvýkonnější chladič v dnešním testu, díky čemuž si zaslouží ocenění BEST OF TEST.


Ocenění BEST OF TEST získává chladič Corsair H110 za
vysoký chladicí výkon. Logo ocenění je ke stažení zde.


Nicméně Corsair H110 není všestranně dokonalý produkt, protože má trochu hlučnější pumpu než ostatní, která nesouvisle vrčí, a jeho nevýhodou je, že pro něj musíme zajistit dostatek místa, neboť jeho součástí je velký radiátor pro dva 140mm ventilátory. Tento model tak nelze použít v každé druhé skříni.

Pokud je pro vás důležitá co nejnižší hlučnost, stojí za zvážení chladiče od Cooler Masteru, které na tom byly z tohoto hlediska lépe.


Za zapůjčení chladičů Cooler Master děkujeme ABACUSu.Za zapůjčení chladičů Corsair děkujeme Corsairu.----------------------------------- English translation of the conclusion -----------------------------------

Not thinking about the cheapest cooler Seidon 120M, which is not better than our reference cooler Noctua NH-U12P, there are models with narrow price range of 2400 - 2800 CZK. Corsair H100i performed just as well as Seidon 240M and also offered Corsair Link allowing us to monitor and control the system as well.

Corsair H110 costs about the same as the mentioned Seidon 240M, but its performance is better. And since Corsair H110 had the best performance in our test, it receives our BEST OF TEST prize. However, it is not a perfect product, since its water pump is a tad noisier than other coolers' pumps. The H110 also has a large radiator for two 140mm fans and as such it will not be suitable for every case, because they are equipped rather for radiators with 120mm fans, so you can not use this cooler in every second chassis.

If low noise level is important to you as well, you might consider water coolers from Cooler Master, becouse they performed better from this point of view.Vývoj ceny testovaného produktu:


Jak hodnotíte moderní integrované vodní chladiče?
V anketě šlo hlasovat od 13.5.2013 do 2.4.2014. Počet hlasujících: 18
Výborné67 %
Průměrné6 %
Špatné28 %
reklama
reklama
reklama