Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Ventilátor tohoto zdroje byl velmi tichý a navíc modře svítící. Ani PFC nevrčelo, ještě aby ano, když tam žádné není. Kvůli tomu nemohla být bohužel měřena účinnost. Vzduch se po průchodu zdrojem ohřál na 32°C z původních 21°C, z toho by se dalo usuzovat, že účinnost bude poměrně slušná, obšem toto určení je dost klamavé, teplota vzduchu totiž závisí na rychlosti proudění přes zdroj. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
12,15
11,92
n/a
12V2
12,15
11,92
n/a
5V
5,04
4,94
4,87
3.3V
3,30
3,26
3,23

Bohužel při pokusu o plné zatížení 12V větve již vybavovaly ochrany. Ostatní napětí zdroj udržuje poměrně dobře. Ovšem do sestav s velkým odběrem na 12V větvi nebude vhodný. Dále přikládám oscilogramy výstupního šumu a zvlnění:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Zvlnění a šum na výstupu je s rezervou v mezích daných specifikací, až na 5VSB větev. Tento zdroj nemohu příliš doporučit, přestože absencí PFC nám výrobce dobře nahrává. Projeví se to na nižších účtech za elektřinu, účinnost bez PFC vychází klamavých 85%, to je hodnota nereálná.
reklama
Nejnovější články
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí nový Radeon RX 580, jak daleko jsou Navi 14? MSI uvádí nový Radeon RX 580, jak daleko jsou Navi 14?
MSI uvádí nový Radeon RX 580 ARMOR, na čemž by nebylo nic divného i s přihlédnutím k tomu, že se na trh dostaly již dvě takto označené karty. Podivné je to, že tato novinka je chystaná právě nyní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá
Společnost Asus je aktuálně na pátém místě mezi světově největšími výrobci počítačů, a tak má jistě dobrý přehled o tom, jak si Intel vede s uspokojováním poptávky po svých procesorech. Jak to tedy aktuálně vypadá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář