Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Tento zdroj má poměrně tichý ventilátor, ale bohužel tlumivka pasivního PFC dokáže slušně rozvibrovat plechy skříňky. Vzniká tak hučení typické pro transformátory větších výkonů. Teplota vyfukovaného vzduchu dosahovala 39°C při okolní teplotě 21°C. Zdroj dosahoval při 25% zatížení účinnosti 68%, při plné zátěži to bylo 74%. Zdroj tedy v tomto ohledu zcela splňuje požadavky kladené specifikací. V tabulce naleznete hodnoty napětí jednotlivých větví při různé zátěži.


25%
50%
100%
12V1
12,02
11,83
11,65
12V2
12,03
11,85
11,64
5V
4,90
4,82
4,70
3.3V
3,27
3,23
3,19

Všechna napětí se bez problémů drží v mezích daných specifikací, po této stránce nelze nic vytýkat. Dále přikládám oscilogramy ukazující zvlnění a šum na výstupech zdroje:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

I Fortron na větvi 5VSB překračuje hodnoty dané specifikací, ale ne nijak drasticky.


Fortron FSP400-60THN-P

Protože vnitřnosti tohoto Fortronu jsou naprosto shodné s Fortronem Blue Storm, je zbytečné jej znovu měřit, platí vše řečené u Fortronu Blue Storm. Tento Fortron bych volil spíše než Blue Storm s přihlédnutím k ceně. Blue Storm je pouze obohacen o vzhledové doplňky a to zdroj kvalitním nedělá.
reklama
Nejnovější články
Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu
V poslední době jsou v hledáčku pochopitelně především nové procesory Ryzen rodiny Matisse, ovšem díky poklesu cen se z donedávna ještě drahého Ryzen 7 2700X stal velice zajímavý procesor. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální
Systémy rozpoznávající tváře se dnes hodně rozmáhají a dalším státem, který chce znatelně rozšířit kamery rozpoznávající obličeje kriminálníků, je Indie. Zdejší železnice chce nasadit takový systém, ten je však v zemi zatím nelegální.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD Ryzen 9 3950X je testován, jak si vede? AMD Ryzen 9 3950X je testován, jak si vede?
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se šestnácti jádry se sice dostane na trh až ke konci měsíce, ovšem recenzenti už mají povoleno zveřejnit jeho testy. Někteří zájemci o vzorek procesoru přitom ostrouhali, ale recenzí je dost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů