Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Tento zdroj má poměrně tichý ventilátor, ale bohužel tlumivka pasivního PFC dokáže slušně rozvibrovat plechy skříňky. Vzniká tak hučení typické pro transformátory větších výkonů. Teplota vyfukovaného vzduchu dosahovala 39°C při okolní teplotě 21°C. Zdroj dosahoval při 25% zatížení účinnosti 68%, při plné zátěži to bylo 74%. Zdroj tedy v tomto ohledu zcela splňuje požadavky kladené specifikací. V tabulce naleznete hodnoty napětí jednotlivých větví při různé zátěži.


25%
50%
100%
12V1
12,02
11,83
11,65
12V2
12,03
11,85
11,64
5V
4,90
4,82
4,70
3.3V
3,27
3,23
3,19

Všechna napětí se bez problémů drží v mezích daných specifikací, po této stránce nelze nic vytýkat. Dále přikládám oscilogramy ukazující zvlnění a šum na výstupech zdroje:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

I Fortron na větvi 5VSB překračuje hodnoty dané specifikací, ale ne nijak drasticky.


Fortron FSP400-60THN-P

Protože vnitřnosti tohoto Fortronu jsou naprosto shodné s Fortronem Blue Storm, je zbytečné jej znovu měřit, platí vše řečené u Fortronu Blue Storm. Tento Fortron bych volil spíše než Blue Storm s přihlédnutím k ceně. Blue Storm je pouze obohacen o vzhledové doplňky a to zdroj kvalitním nedělá.
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře