Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Tento zdroj je vybaven dvěma ventilátory. Velká hlučnost při zátěži se potvrdila a navíc se ze zdroje linulo podivní bzučení. Tento zdroj se nehodí jako základ tichého počítače. Účinnost při 25% zátěži se držela na 60%, při plné zátěži zdroj dosahoval až k 78%. Zdroji tedy chybí 5% účinnosti při 25% zatížení, aby splnil požadavky kladené specifikací. Teplota vyfukovaného vzduchu dosahovala 40°C při teplotě okolí 22°C. Potvrdilo se tedy to, že zdroj má nedořešenou vnitřní konstrukci po stránce proudění vzduchu. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
12,20
12,10
n/a
12V2
12,20
12,10
n/a
5V
5,01
4,90
4,80
3.3V
3,31
3,25
3,19

Při plném zatížení 12V větve se již aktivovala ochrana a došlo k vypnutí zdroje. Zdroj tedy není schopen podávat plný výkon na 12V větvi. Pokračovat budeme oscilogramy šumu a zvlnění na jednotlivých větvích zdroje.


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Po stránce zvlnění zdroj zcela vyhovuje požadavkům daným specifikací. Bohužel tento klad převyšuje mnoho protikladů, ale hlavně že má zdroj odpojitelnou kabeláž navíc potaženou flexem. Jsou lepší zdroje za stejné nebo menší peníze, tomuto se doporučuji vyhnout.
reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře