Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Tento zdroj je vybaven dvěma ventilátory. Velká hlučnost při zátěži se potvrdila a navíc se ze zdroje linulo podivní bzučení. Tento zdroj se nehodí jako základ tichého počítače. Účinnost při 25% zátěži se držela na 60%, při plné zátěži zdroj dosahoval až k 78%. Zdroji tedy chybí 5% účinnosti při 25% zatížení, aby splnil požadavky kladené specifikací. Teplota vyfukovaného vzduchu dosahovala 40°C při teplotě okolí 22°C. Potvrdilo se tedy to, že zdroj má nedořešenou vnitřní konstrukci po stránce proudění vzduchu. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
12,20
12,10
n/a
12V2
12,20
12,10
n/a
5V
5,01
4,90
4,80
3.3V
3,31
3,25
3,19

Při plném zatížení 12V větve se již aktivovala ochrana a došlo k vypnutí zdroje. Zdroj tedy není schopen podávat plný výkon na 12V větvi. Pokračovat budeme oscilogramy šumu a zvlnění na jednotlivých větvích zdroje.


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Po stránce zvlnění zdroj zcela vyhovuje požadavkům daným specifikací. Bohužel tento klad převyšuje mnoho protikladů, ale hlavně že má zdroj odpojitelnou kabeláž navíc potaženou flexem. Jsou lepší zdroje za stejné nebo menší peníze, tomuto se doporučuji vyhnout.
reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář