Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Tento zdroj vynikal nulovou hlučností při 25% zatížení, ventilátor se totiž rozbíhá tehdy, až teplota čidla umístěného na chladiči diod dosáhne 44°C. Ani při plném zatížení nebyl ventilátor nijak hlučný, ale mírně vrnělo pasivní PFC. Zdroj dosahoval účinnosti 72% při 25% zatížení a 79% při plné zátěži. Zdroj má tedy velmi slušnou účinnost, to dokazuje i teplota vyfukovaného vzduchu 35°C při teplotě okolí 20°C. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
11,96
11,77
11,58
12V2
11,96
11,77
11,58
5V
5,05
4,95
4,75
3.3V
3,26
3,20
3,16

Jak je vidět z tabulky, zdroj zcela splňuje požadavky dané specifikací a je velmi dobře vidět malý pokles zatížená/nezatížená větev. Výše uvedené nasvědčuje tomu, že zdroj má své rezervy, což nikdy není na škodu. Dále přikládám oscilogramy výstupního šumu a zvlnění:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Na oscilogramech je vidět, že zvlnění a šum jsou poměrně nízké, horší je to pouze s 5VSB větví. Ovšem v realitě se taková zátěž na této větvi neobjeví, takže bych to zdroji i prominul. Tento zdroj mohu vřele doporučit všem, co jdou po tichu a vynikající spolehlivosti. Testoval jsem i vestavěné teplotní řízení přídavných ventilátorů a vše pracuje tak, jak výrobce uvádí, dokonce je hlídáno, zda se ventilátory opravdu točí a případná porucha je oznámena vysokým přerušovaným tónem. Nexus NX-9003 SFB je vynikající volba pro ty, kterým postačuje výkon 350W a zároveň požadují velmi nízkou hlučnost.
reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede? NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede?
Zrovna dnes jsem v aktualitě o chystaných GeForce zmínil, že NVIDIA jistě začne na sociálních sítích s marketingovým vábením a budováním pozornosti ještě před tím, než představí nové GeForce. A právě to přichází. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři
Hlavní stupeň rakety Space Launch System (SLS) chystaný pro misi Artemis I právě prochází testy souhrnně zvanými Green Run. Tato osmidílná série je už z poloviny splněna, takže zbývají ještě čtyři testy, jaké? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude? Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září
Dříve se mluvilo o tom, že NVIDIA chce své nové GeForce představit až po polovině příštího měsíce, čili 17. září. Server GamersNexus ale míní, že to bude už dříve, a to 9. září. Tak či tak se vypuštění už velice blíží. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář