Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Tento zdroj vynikal nulovou hlučností při 25% zatížení, ventilátor se totiž rozbíhá tehdy, až teplota čidla umístěného na chladiči diod dosáhne 44°C. Ani při plném zatížení nebyl ventilátor nijak hlučný, ale mírně vrnělo pasivní PFC. Zdroj dosahoval účinnosti 72% při 25% zatížení a 79% při plné zátěži. Zdroj má tedy velmi slušnou účinnost, to dokazuje i teplota vyfukovaného vzduchu 35°C při teplotě okolí 20°C. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
11,96
11,77
11,58
12V2
11,96
11,77
11,58
5V
5,05
4,95
4,75
3.3V
3,26
3,20
3,16

Jak je vidět z tabulky, zdroj zcela splňuje požadavky dané specifikací a je velmi dobře vidět malý pokles zatížená/nezatížená větev. Výše uvedené nasvědčuje tomu, že zdroj má své rezervy, což nikdy není na škodu. Dále přikládám oscilogramy výstupního šumu a zvlnění:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Na oscilogramech je vidět, že zvlnění a šum jsou poměrně nízké, horší je to pouze s 5VSB větví. Ovšem v realitě se taková zátěž na této větvi neobjeví, takže bych to zdroji i prominul. Tento zdroj mohu vřele doporučit všem, co jdou po tichu a vynikající spolehlivosti. Testoval jsem i vestavěné teplotní řízení přídavných ventilátorů a vše pracuje tak, jak výrobce uvádí, dokonce je hlídáno, zda se ventilátory opravdu točí a případná porucha je oznámena vysokým přerušovaným tónem. Nexus NX-9003 SFB je vynikající volba pro ty, kterým postačuje výkon 350W a zároveň požadují velmi nízkou hlučnost.
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů