reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Synology DS216play: 2 disky a podpora 4K

, , recenze
Synology DS216play: 2 disky a podpora 4K
Běžným uživatelům a jejich domácnostem je určen NAS server Synology DiskStation DS216play, který je vybaven dvěma diskovými pozicemi a procesorem s FPU, jenž zvládne i překódování videa ze 4K do 1080p.
Kapitoly článku:
Synology DiskStation DS216play je malý dvoudiskový NAS, který je zároveň jednoduchý pro konfiguraci a využití a zvládne překódování videa ze 4K do nižších rozlišení a také pochopitelně i streamování 4K videa.
- klikněte pro zvětšení -


Jednoduchý je tento NAS i svým zpracováním. Výrobce zde nenabízí šuplíky, takže disky musíme instalovat dovnitř, což je o chlup složitější a zdlouhavější, ale od domácího NAS ostatně neočekáváme hot-swap, abychom mohli disky jako v serverovém prostředí měnit každou chvíli. Instalace a především zprovoznění, jsou velice jednoduché a v našem případě také bezproblémové úkony. Co se týče přenosových rychlostí, zde DS216play sice nedokáže plně saturovat šírku gigabitového Ethernetu, ale má k tomu velice blízko a pro domácí použití to musí stačit. Jen bych si osobně za takovouto konfiguraci přeci jen představoval o nižší cenu. Však takový QNAP TS-231P má vedle lepší konektorové výbavy také výkon, který bez problémů dokáže poskytnout přenosové rychlosti přes 110 MB/s v obou směrech, a dá se přitom pořídit i za 5000 Kč, třebas není tak zaměřen na multimédia. Ostatně daleko levnější modely má i samotné Synology.

Za příplatek Microsoftu (udávají se 4 dolary) lze navíc přidat podporu exFAT, přičemž zároveň je třeba dodat, že jiné modely NAS podporu exFAT nenabízí vůbec. Do plusů lze zařadit tichý provoz a schopné tlumení vibrací, na čemž se podepsaly mohutné gumové nohy a snad i bezšuplíkové provedení.


Plusy


+ Malý a jednoduchý NAS pro domácnost
+ Podpora 4K a překódování videa do nižšího rozlišení
+ Operační systém DSM
+ Tichý provoz


Minusy


- Nižší výkon při přenosu dat
- Vyšší cena
 
 
Za zapůjčení Synology DiskStation DS216play děkujeme Synology.

Za zapůjčení pevných disků WD Blue WD10EZEX (1TB) děkujeme firmě T.S.Bohemia.

 
 
Cena v době testování: cca 6 900 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
reklama
reklama
reklama
reklama