www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tenda W306R: výhodná cena především

Tenda W306R: výhodná cena především
, , recenze
V našem seriálu testů WiFi N routerů se dnes podíváme na značku Tenda. První je v našem testu základní model, u kterého je kladen důraz především na nízkou cenu a jednoduchou obsluhu. Jde o zařízení pro nenáročné uživatele, kteří nepotřebují speciální funkce.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Tenda W306R: výhodná cena především
  2. Webový management
  3. Testovací metodika
  4. Výsledky testů
  5. Závěr
reklama
Po routerech společností ASUS a D-Link jsme se dostali trochu dále a podíváme se na další značku, která ale není na našem trhu tak zažitá a zákazníci ji nemají v podvědomí tak zarytou, jako právě notoricky známé výrobky ASUS, Linksys, D-Link apod. Možná právě proto patří tento výrobek mezi ty levnější 802.11N zařízení, ale to zcela jistě nebude překážkou v jeho běžném používání.


Zařízení vypadá na první pohled velmi jednoduše - až na velké antény.
- pro zvětšení klikněte -


Celý přístroj je na první pohled velmi jednoduchý a nemá na svém těle žádné speciální designové serepetičky. Důraz je opravdu kladen na jednoduchost a to jak z pohledu ovládání, tak i při pohledu na celé zpracování. Bílé provedení je doplněno tenkým černým pruhem, který skrývá všechny diody. Dále je pak přístroj vybaven dvojicí antén nadprůměrné velikosti, které jsou ale zapojeny skrze klasicky RSMA konektor.


Sada diody je zcela klasická a z černého plastu jen lehce prosvítá.
- pro zvětšení klikněte -

Kromě klasické sady diod, které ukazují aktivitu na jednotlivých LAN portech (na přístroji jsou celkem čtyři) nebo na WAN portu, nechybí ani klasická indikace aktivity bezdrátového vysílání. Výrobce ale na přístroj přidal i kontrolku hlídající stav budované WPS sítě (funkce automatického spojení počítače s routerem skrze zabezpečenou linku). Dioda Power je snad jasná – jednoduše svítí při zapojení přístroje k napájecímu adaptéru.


Konektory jsou pro přehlednost pěkně barevně odlišeny - skoda jen, že jsou celé z plastu.
- pro zvětšení klikněte -

Ze zadního pohledu opět nemáme moc co komentovat. Klasická sada čtyř LAN portů a jednoho WAN portu (konektory RJ-45) je doplněna jednou zdířkou pro zapojení konektoru napájecího adaptéru. Malé černé tlačítko s popisem RESET/WPS slouží k rychlému budování WPS spojení s počítačem – je potřeba využít podporovaný hardware. Dvojice RSMA konektorů pak umožňuje k zařízení připojit dvojici externích antén – v balení jsou dodávány dvě klasické pendrekové anténky, jejichž rozměry jsou ovšem lehce nadprůměrné.

Jak jste sami mohli vidět, jedná se o velmi jednoduchý přístroj klasické konstrukce, který nepřináší žádné speciality v podobě integrovaných print-serverů nebo file-serverů. Tato krabička vám jednoduše vytvoří 802.11N bezdrátovou síť, což je to, co většina uživatelů opravdu žádá – přidané funkce ocení pouze malé procento zákazníků.

Nechybí ani přehled všech technických specifikací celého přístroje.

Technický parametrHodnota
Standard802.11b/g/n/d
WAN port1 × RJ-45 10/100 BaseT
LAN porty4 × RJ-45 10/100 BaseT
USBNe
WPSAno
Provozní režimyRouter, AP, Repeater
Rychlosti802.11b 11 Mbps, G 54 Mbps, N 300 Mbps
Anténa2 × dipólová 3 dBi
Kódování64/128-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, Radius
Výkonaž 20 dBm
Spotřebamax 6 W
Napájení5 V, max 3 A
reklama
Nejnovější články
Intel prodal více procesorů, ale výhled není tak dobrý Intel prodal více procesorů, ale výhled není tak dobrý
Společnost Intel zveřejnila zprávu o svých nejnovějších finančních výsledcích. Za první letošní kvartál dokázala utržit 18,6 miliardy dolarů, přičemž prodej procesorů rostl. Na druhou stranu tu jsou ale otázky nad dalším obdobím. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Objevil se zapomenutý Radeon RX 6900 XTX s vodním chladičem Objevil se zapomenutý Radeon RX 6900 XTX s vodním chladičem
V minulém roce před vypuštěním nových Radeonů RX 6000 na trh jsme slyšeli o tom, že by měla nastoupit také verze XTX, ovšem Radeonu RX 6800. Namísto ní přišel RX 6900, ale nyní tu máme ještě něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
PCMag: je pronájem scalpovacího bota záruka možnosti koupě grafické karty? PCMag: je pronájem scalpovacího bota záruka možnosti koupě grafické karty?
Server PCMag vyzkoušel využít zbraň, kterou obvykle disponují scalpeři pro účel hromadného nákupu těžko dostupného zboží, které pak sami nabízí s přirážkou. Jde tu o pronájem internetového bota. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tenstorrent s Jimem Kellerem ve vedení využije RISC-V pro své AI SoC Tenstorrent s Jimem Kellerem ve vedení využije RISC-V pro své AI SoC
Jim Keller odešel z Intelu do společnosti Tenstorrent a hlásil, že chce tvořit budoucnost hardwaru. Nyní je zřejmé, že do této představy spadá architektura RISC-V kterou tato firma hodlá využít pro svá AI SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store nově nabízí aplikace, a to včetně dalšího herního obchodu Epic Games Store nově nabízí aplikace, a to včetně dalšího herního obchodu
Obchod Epic Games Store ohlásil podporu aplikací, mezi něž se zařadí různý placený i neplacený software. Do nabídky patří dokonce i další herní obchod, a sice itch.io, v němž si budeme moci kupovat zvláště indie tituly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů