Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test 4 flash disků s USB 3.0

18.2.2011, Jan Vítek, aktualita
Test 4 flash disků s USB 3.0
Na trhu se již objevilo dost flash disků s rozhraním USB 3.0, abychom mohli provést test několika z nich. Oproti těm předchozím s USB 2.0 bychom se konečně mohli dočkat produktů zajímavých i pro náročné uživatele. Dnes se zaměříme na kapacitu 16 GB.

Transcend JetFlash 700


Dle stránek firmy Transcend by JetFlash 700 měl být prvním a zatím jediným modelem s rozhraním USB 3.0 od této firmy. Ta jinak ale nabízí velké množství různých modelů zaměřujících se na nízkou cenu, design, malé rozměry a také bezpečnost.JetFlash 700 je však první vlašťovkou svého druhu a nabízen je dle stránek výrobce prozatím v kapacitách 8 a 16 GB, což by oproti ostatním bylo poněkud málo. Ovšem české obchody mají v nabídce už i 32GB verzi a je trošku smutné, že samotný výrobce je v tomto pozadu.

Disk nám dorazil zatavený v celoplastovém obalu, kde je kromě něj už jen brožurka s dalšími nabízenými produkty firmy Transcend. Podívejme se nyní mrknout na jeho specifikace:

Model
Transcend JetFlash 700
Rozměry
69,5 x 19,8 x 8,8 mm
Hmotnost
10,3 g
Materiál
plast
Kapacita
16 GB (8 GB, 32GB)
Výkon
70 MB/s čtení (u 8GB verze 53 MB/s)
20 MB/s zápis (i 8GB verze 15 MB/s)
Zabezpečení
JetFlash Elite data management tools

Disk je vyroben celý z lesklého černého plastu, takže oproti ostatním hliníkovým modelům působí trošku jako chudý příbuzný. Na druhou stranu má ale nejlehčí tělo, i když Pretec má jen o pár gramů víc, což už nehraje velkou roli. Co se týče závislosti výkonu na kapacitě, pak v tomto případě vychází 16GB a 32GB verze nastejno a pohoršuje si pouze nejmenší 8GB model. Přesto se ale od tohoto flash disku dočkáme zápisu, nad nímž se může takový Corsair Flash Voyager GT jen pousmát a JetFlash 700 v tomto bohužel není sám.Plastové tělo flash disku JetFlash 700 je nejkratší v testu, ale zato model firmy Pretec je tenčí. Transcend na hlavní část umístil zlatavé nápisy upozorňující na ty nejdůležitější skutečnosti a jinak využila klasickou krytku konektoru, již bohužel nelze připevnit na opačnou část, a tak si ji po zapojení disku budete muset hlídat. Alespoň že se nezapomnělo na očko pro připoutání třeba ke klíčům.Stručné představení soupeřících modelů tedy máme za sebou a nyní k tomu nejdůležitějšímu - testům.