reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Test 5 CPU chladičů - od 92 mm až po pasiv

, , recenze
Test 5 CPU chladičů - od 92 mm až po pasiv
Dnes se po delší době podíváme na nové modely chladičů procesorů, mezi nimiž asi nejvíce vynikne model Orochi od společnosti Scythe. Tento mastodont s 10 heatpipe nemá problém svou velikostí zastínit téměř jakýkoliv jiný chladič, ale výkon je již otázkou. Kromě toho se představí tři modely OCZ a jeden Noiseblocker.
Test 5 CPU chladičů - od 92 mm až po pasiv

OCZ Vendetta 2


Třetí a dnes v testu poslední chladič OCZ Vendetta 2 s předchozím modelem nemá podobné pouze jméno, ale také v podstatě vše ostatní kromě velikosti. Zabalený přichází zcela stejně v papírové krabici, kde je chráněn masou penového materiálu.Model
OCZ Vendetta 2
Rozměry
120 x 50 x 159 mm
Hmotnost
?
Materiál
hliník, měď, heatpipe
Ventilátor
120 x 120 x 25 mm
800 - 1500 RPM (PWM)
65 - 81 CFM
20 - 32 dBA
kuličková ložiska
Kompatibilita
AMD 754/939/AM2, Intel LGA775

Chladič je tedy již dle fotografií v podstatě shodný, pouze je upraven tak, aby odpovídal ventilátorům s rozměry 120 x 120 x 25 mm. Máme zde tedy hliníková žebra s tloušťkou 0,4 mm, osmimilimetrové měděné heatpipe a základnu vytvořenou ze zploštělých a vybroušených heatpipe.Ventilátor je i zde napájen pomocí čtyřpinového konektoru a jeho otáčky se pohybují mezi 800 a 1500 RPM, takže chladič dokáže být příjemně tichý. Výrobce uvádí rozmezí mezi 20 a 32 dBA, přičemž se má vytvořit průtok vzduchu 65,1 až 81,3 CFM.Dohromady se tedy dá říci, že chladiče jsou až na rozměry totožné, což platí i v ostatních bodech, jako příslušenství a způsob montáže.


Příslušenství


V příslušenství najdeme ty samé prvky, tedy retenční rámečky pro sockety AMD a Intel, šroubky pro upevnění spon na základnu chladiče, gumové trny pro uchycení ventilátoru, sáček s trochou bílé teplovodivé pasty a nakonec redukci na Peripheral Power.
Instalace


Instalace je zde naprosto shodná s předchozím modelem, takže ji také nemá smysl popisovat dvakrát. Tento chladič je poněkud větší než předchozí dva, avšak na naší základní desce nebyl žádný problém s jeho umístěním.

reklama
reklama
reklama