Test 5 CPU chladičů - od 92 mm až po pasiv

Test 5 CPU chladičů - od 92 mm až po pasiv
, , recenze
Dnes se po delší době podíváme na nové modely chladičů procesorů, mezi nimiž asi nejvíce vynikne model Orochi od společnosti Scythe. Tento mastodont s 10 heatpipe nemá problém svou velikostí zastínit téměř jakýkoliv jiný chladič, ale výkon je již otázkou. Kromě toho se představí tři modely OCZ a jeden Noiseblocker.
K oblíbeným
reklama

OCZ Vendetta 2


Třetí a dnes v testu poslední chladič OCZ Vendetta 2 s předchozím modelem nemá podobné pouze jméno, ale také v podstatě vše ostatní kromě velikosti. Zabalený přichází zcela stejně v papírové krabici, kde je chráněn masou penového materiálu.Model
OCZ Vendetta 2
Rozměry
120 x 50 x 159 mm
Hmotnost
?
Materiál
hliník, měď, heatpipe
Ventilátor
120 x 120 x 25 mm
800 - 1500 RPM (PWM)
65 - 81 CFM
20 - 32 dBA
kuličková ložiska
Kompatibilita
AMD 754/939/AM2, Intel LGA775

Chladič je tedy již dle fotografií v podstatě shodný, pouze je upraven tak, aby odpovídal ventilátorům s rozměry 120 x 120 x 25 mm. Máme zde tedy hliníková žebra s tloušťkou 0,4 mm, osmimilimetrové měděné heatpipe a základnu vytvořenou ze zploštělých a vybroušených heatpipe.Ventilátor je i zde napájen pomocí čtyřpinového konektoru a jeho otáčky se pohybují mezi 800 a 1500 RPM, takže chladič dokáže být příjemně tichý. Výrobce uvádí rozmezí mezi 20 a 32 dBA, přičemž se má vytvořit průtok vzduchu 65,1 až 81,3 CFM.Dohromady se tedy dá říci, že chladiče jsou až na rozměry totožné, což platí i v ostatních bodech, jako příslušenství a způsob montáže.


Příslušenství


V příslušenství najdeme ty samé prvky, tedy retenční rámečky pro sockety AMD a Intel, šroubky pro upevnění spon na základnu chladiče, gumové trny pro uchycení ventilátoru, sáček s trochou bílé teplovodivé pasty a nakonec redukci na Peripheral Power.
Instalace


Instalace je zde naprosto shodná s předchozím modelem, takže ji také nemá smysl popisovat dvakrát. Tento chladič je poněkud větší než předchozí dva, avšak na naší základní desce nebyl žádný problém s jeho umístěním.

reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře