reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Test laserových tiskáren: Brother HL-2035

, , recenze
Test laserových tiskáren: Brother HL-2035
Před 2 lety jsme zahájili testování laserových tiskáren. Trh se od té doby nijak dramaticky nezměnil - ceny mírně klesly a většina výrobců představila nové modely. Ty nepřinášejí žádné převratné technologie, ale spíše pokroky v rámci pozvolné evoluce.
Jak již jsem uvedl, tiskárna vychází ze staršího modelu HL-2030, a tak není divu, že prostředí ovladačů je prakticky identické, a je tedy rovněž lokalizované. Vzhledem k tomu, že recenze předchozího modelu vyšla již před více než 2 lety, je to trochu s podivem, na druhou stranu však v ovladačích žádná stěžejní funkce nechybí. Tiskárna nabízí také sledování stavu, ale tato možnost je ve výchozím stavu kupodivu vypnutá. Najdete ji v ovladačích na kartě Pokročilé pod poslední ikonou.

Stejně jako u 2030 se při výskytu chyby (např. při tisku obrázku, který má příliš vysoké rozlišení, než aby se vešel do paměti tiskárny) po tisku úlohy vytiskne navíc stránka s informacemi o chybě, což v podstatě mírně navyšuje náklady na tisk a ani z ekologického hlediska to není příliš šetrné řešení. Chybové stránky lze v ovladačích naštěstí vypnout, i když je třeba trochu "lovit", než se k této položce člověk dokliká. Ve výchozím stavu se však automaticky tisknou.

Jedna z informačních stránek obsahuje také informace o zbývající životnosti fotoválce v počtu vytištěných stránek. Zbývající kapacita toneru bohužel k dispozici není.

Možnosti nastavení kvality tisku jsou na dobré úrovni, kromě rozlišení lze ovlivnit i způsob ditheringu (viz násl. obrázek)Na této kartě ovladačů lze nastavit například prodlevu přechodu do úsporného režimu nebo vypnout výše zmíněné chybové stránky. Najdete zde také nastavení sytosti tisku, které by možná leckdo hledal na kartě s kvalitou tisku.Všimněte si, že označení ovladače stále uvádí starší model 2030


Ovladače k tiskárně jsou již staršího data, přestože jsem je čerstvě stáhl z webu výrobce. I tak jde ale o novější verzi, než se kterou jsem recenzoval model HL-2030.


reklama
reklama
reklama
reklama