Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test laserových tiskáren: Xerox Phaser 3117

19.11.2008, Zdeněk Eisenhammer, recenze
Test laserových tiskáren: Xerox Phaser 3117
Dnes se podíváme na jednu z nejlevnějších tiskáren. Patří zároveň mezi ty nejstarší, na trhu je již poměrně dlouho, ale právě proto by mohlo být zajímavé srovnání s laserovkami, které se do prodeje dostaly teprve před nedávnem. Má ještě co nabídnout?
Kapitoly článku:
Po elegantním Brotheru se podíváme na tiskárnu z trochu jiného soudku, i když opět patřící mezi ty zcela nejlevnější. Přes označení Xerox na přední straně je výrobcem společnost Samsung, jejíž výrobky si Xerox (v segmentu levných tiskáren) rebranduje.Tentokrát jde designově o poněkud strohé a hranaté zařízení, které vzhledově poněkud zaostává za většinou konkurentů. Dílenské zpracování je ale i přesto na dobré úrovni a plasty dobře sedí a nevržou.


Žádné designérské výstřelky se tentokrát nekonají

Koncepcí "na výšku" jde o v této třídě obvyklejší tiskárnu, která si udržuje přijatelný půdorys, i když mezi ty nejmenší nepatří. Vstupní zásobník je, jak je u těchto tiskáren zvykem, přístupný zvenku, takže papír není příliš chráněný (i když výrobce k tiskárně dodává plexisklový kryt zásobníku, ten však chrání spíše symbolicky), na druhou stranu lze zásobník "složit" a zmenšit tak plochu, kterou tiskárna zabírá na pracovním stole.


Vstupní zásobník je schovaný pod volně ležícím plexisklem

Ovládací panel je zde tvořen jedním tlačítkem a dvěma indikátory, takže k uživatelskému komfortu příliš nepřispívá - to však omlouvá cena tiskárny a vlastně i třída, do které patří.


Dva indikátory, tlačítko a několik piktogramů - více se od ovládacího panelu levné tiskárny nedá čekat

Na zadní straně se nachází jakýsi výčnělek, na němž najdeme (vlevo) USB port a (vpravo) napájecí zdířku se síťovým vypínačem. Toto řešení sice znamená větší hloubku zařízení, kabely však díky tomu netrčí dozadu, ale jsou šikovněji vedeny do stran. USB port odpovídá normě 1.1, což znamená poněkud pomalejší propojení s počítačem, které může brzdit zejména při tisku složitějších dokumentů.


Možnosti připojení jsou chudičké, ale pro nenáročné použití uspokojujícíPravý bok tiskárny odhaluje mřížku ventilátoru a "batůžek" na zádech

V krabici vedle tiskárny najdeme startovací tonerovou kazetu (na 1000 stran, se standardní vytiskneme až 3000 stran), disk CD s ovladači a návodem, stručného průvodce instalací a napájecí kabel. Datový USB kabel zde není, to však už překvapí jen málokoho.

Nakonec si shrňme všechny podstatné vlastnosti tohoto modelu.

VlastnostParametr
Rychlost tisku (formát A4)16 str./min
Doporučené/maximální měsíční zatížení? / 4000 stran*
Rozlišení tisku600 dpi
Procesor150 MHz
Tiskové jazykyGDI
Gramáž médií60 - 165 g/m2
Kapacita vstupního/výstupního zásobníku150/50 listů
Datová rozhraníUSB 1.1
Instalovaná paměť/možnost rozšíření8 MB / -
Příkon (maximální/průměrný/pohotovostní režim/úsporný režim)? / 300 W / ? / <10 W
Hlučnost (při tisku/v pohotovostním režimu)< 50 dBA / < 30 sBA
Rozměry (š x v x h)354 x 297,4 x 210 mm
Hmotnost s tonerem a válcem5,5 kg