reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Test sestav: LYNX eXpress XXL – celý v černém

, , recenze
Test sestav: LYNX eXpress XXL – celý v černém
Dnešním dnem se otevírá Megatestu sestav na Světě Hardware. Týden vás den co den budeme zásobovat recenzí jedné z nich. Máme zde první zástupkyni našeho pětičlenného družstva, ta dnešní je od firmy Levi.
Test sestav: LYNX eXpress XXL – celý v černém
Kapitoly článku:
  1. Test sestav: LYNX eXpress XXL – celý v černém
  2. Konfigurace a výbava
  3. Výsledky testů a zhodnocení
"Firma Levi International je největším českým distributorem PC komponentů, výrobcem osobních počítačů LYNX, předním distributorem periferií, software, mobilních telefonů a příslušenství. Od svého založení v roce 1995 se společnosti daří dosahovat výrazného nárůstu objemu prodeje. Firma je 100% vlastněna českým kapitálem a vlastníky firmy jsou české fyzické osoby."

Pozn.: Takto charakterizuje společnost LEVI International sebe sama, údaje jsou převzaty z firemních materiálů a www stránek.

Na první pohledVýrobcem case je firma Chieftec, jejíž výrobky patří do vyšší kvalitativní a také cenové úrovně. V sestavě byla použita skříň řady Dragon Series přesněji typ DX-01BD. Levi vsadilo na eleganci černé, přesně takovou barvu měla dodaná sestava.


Obr. 1 – Pohledy na skříň sestavy Levi LYNX
klikněte pro zvětšení

Přestože mechaniky 5,25“ a 3,5“ zakrývají dvířka, Levi dodrželo jednotou barevnou linii i za nimi a vybavilo sestavu mechanikami s černými předními panely.


Obr. 2 – Černá od hlavy až k patě
klikněte pro zvětšeníObr. 3 – Pohled zezadu
klikněte pro zvětšení

Lákavý design skříně je podtržen jejím promyšleným konstrukčním návrhem. Odklopení bočního panelu a přístup ke komponentům počítače je v případě této „bedny“ hračkou. Stačí jemně zatáhnout za zamykatelnou páčku umístěnou na boční straně skříně a v případě, že panel není zabezpečen jistícími šrouby (tyto dva šrouby jsou pouze pojistkou proti otevření skříně při manipulaci nebo během převozu, lze je kdykoliv pohodlně odšroubovat pouhou rukou, není přitom zapotřebí žádného nářadí), odklopí se a nitro počítače je nám k dispozici.


Obr. 4 – Řešení uzavírání skříně

Pohled dovnitřCo na nás čeká uvnitř po otevření bočního panelu skříně ukazuje obrázek 5.


Obr. 5 – pohled do nitra sestavy
klikněte pro zvětšení

Pro pevné disky a ostatní komponenty s rozměrem 3,5“ jsou připraveny boxy, ve kterých jsou mechaniky uzamknuty pomocí páček. Při tomto rychlém a snadném přístupu k napájecím a datovým konektorům tím odpadá nutnost používat běžných HDD rámečků (Mobile Rack).

Na maximum je také usnadněna instalace mechanik 5,25“ (4 pozice) a 3,5“ (2 pozice). Pro 5,25“ je použit systém kolejniček, mechanika se po zasunutí zajistí zaklapnutím závlaček.


Obr. 6 – Kolejničky na mechanice 5,25“
klikněte pro zvětšení


Obr. 7 – Mechaniku vybavenou kolejničkami stačí pouze zasunout do volné šachty a zajistit závlačkou
klikněte pro zvětšení

Skříň lze svými rozměry zařadit do kategorie Tower, poskytuje tak uvnitř dostatek prostoru pro pohyb vzduchu kolem ochlazovaných komponent. K dobré cirkulaci vzduchu je navíc možno pomoci až třemi ventilátory (+ jedním který ofukuje rámeček s pevnými disky), pro které jsou již připraveny volné pozice v podobě umělohmotných boxů. Stačí tedy pouze zacvaknout větráček do určené pozice, připojit napájení a je to.


Obr. 8 – Volná pozice pro přední ventilátor
klikněte pro zvětšeníObr. 9 – Vnitřní pohled na zadní stěnu sestavy, jeden ze dvou rámečků osazen ventilátorem
klikněte pro zvětšení

Pozn.: Další kapitola blíže pojednává o HW a SW konfiguraci počítače a dodávané výbavě.
reklama
reklama
reklama