Test šesti zdrojů vyšší třídy

Test šesti zdrojů vyšší třídy
, , recenze
Předmětem dalšího testu se stala šestice zdrojů vyšší třídy v cenovém rozmezí 3200Kč až 3600Kč. Předem mohu říci, že kvalita v této cenové relaci je dost vyrovnaná, ale vyskytly se i dvě černé vrány. Více podrobností se dozvíte dále v článku. Testu se zúčastnily zdroje následujících výrobců: Akasa, Chill Innovation, Seasonic, SilverStone, Tagan, Thermaltake.
K oblíbeným
reklama
Nyní již následuje seřazení zdrojů dle celkového dojmu jakým zapůsobily. Prioritní se stala kvalita použitých součástek, že zdroj musí být schopen dodávat jmenovitý výkon při udržení výstupních napětí v mezích daných specifikací pokládám za samozřejmost. Dalším poměrně důležitým měřítkem se stala hlučnost a kvalita chlazení zdroje, s tou totiž souvisí i to jak bude zdroj odsávat odpadní teplo z case. Nyní již následuje tabulka:


Výrobce, typ
Poznámky
Cena (Kč)
Seasonic S12
Vynikající, velmi kvalitní osazení, nejnižší hlučnost.
3 470
SilverStone Strider ST56F
Přijatelná hlučnost, slušná kvalita, vyšší odběr naprázdno.
3455
Tagan U25 500W
Velká hlučnost. Vynikající výkony.
3 649
Akasa AK-P550FF
Velká hlučnost při všech režimech, vyšší odběr naprázdno. Vynikající výkonové dimenzování.
3 402
Thermaltake Purepower TVW 500W
Wattmetr měří s vysokou chybou, zdroj se důsledkem špatného návrhu chlazení příliš zahřívá. Vysoká hlučnost ve všech režimech.
2 971
Chill Innovation CP-520A2
Nefunkční PFC. Plný výkon je schopen dodávat ne déle než 5 minut.
3 181

Vítězem na celé čáře se opět stává Seasonic S12. Tak nízké hlučnosti žádný jiný zdroj v testu nedosáhl. Na druhou stranu doporučuji se vyhnout pravděpodobně jakémukoli produktu výrobce Chill Innovation.Zdroje Chill Innovation a Thermaltake Purepower zapůjčila firma CzechComputer.

Zdroje Seasonic S12 a Tagan U25 500W zapůjčila firma Bostar.

Zdroj Akasa AK-P550FF zapůjčila firma Alzasoft.

Zdroj SilverStone Strider ST56F zapůjčila firma JSComputers.


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.

reklama
Nejnovější články
Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02 Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02
Obavy některých majitelů PS4, že po zavedení nového programu odměn za nalezené chyby skončí některé komunitní úpravy konzole, se nenaplnily. Na cestě je jailbreak pro firmware ve verzi 7.02.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova
Po největším poklesu za poslední roky mohou výrobci počítačů opět jásat, neboť prodej PC meziročně vzrostl. Shodly se na tom výsledky analýz od tří předních firem. Důvodem byly hlavně omezení plynoucí ze šíření koronaviru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala