reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Test tří velikánů, aneb který je lepší? 17", 18" nebo 19" LCD?

, , recenze
Test tří velikánů, aneb který je lepší? 17", 18" nebo 19" LCD?
Dnešní recenze se snaží porovnat 17", 18" a 19" LCD monitory, které jsou vybaveny stejným rozlišením a ukazuje na jejich výhody a nevýhody. V testu se nám sešli Neovo E-17, LG L1800P a Neovo F-419.
Test tří velikánů, aneb který je lepší? 17", 18" nebo 19" LCD?
Dalším monitorem v našem testu je 18" LG s označením L1800P. Tento monitor patří co do parametrů mezi průměr (parametry lze najít v přehledné tabulce na druhé straně). Mnohem zajímavější však je Pivot technologie, která slouží k převrácení monitoru o 90° ve směru hodinových ručiček a tak usnadňuje práci s dokumenty.

Jak jsem již psal, tento monitor je na rozmezí mezi rychlými, malými 17" LCD a velkými a trochu pomalejšími 19" LCD. Bohužel, ale tento monitor mě trochu zklamal a tím je i jeho zařazení ne tak jednoduché. Ale o tom až na další straně. Nyní se můžeme věnovat detailnějšímu popisu.


Přední strana monitoru L1800P
(klikněte pro zvětšení)

Po designové stránce se nejedná o žádnou specialitu. Monitor je tak vhodný především pro lidi, kterým nejde o design, ale o vlastnosti a vybavení. Mezi tlačítky jsou nejdůležitější především tři - MENU, SOURCE (zde lze vybírat vstup signálu VGA/DVI) a poslední, ale téměř nejdůležitější je AUTO SET. Poslední tlačítko je nutné vybrat již při prvním spuštění monitoru, jinak je výsledný dojem z monitoru velmi špatný.

Ovládání je jednoduché stejně jako OSD menu. Zde najdete základní věci jako jas, kontrast, teplota barev a umístění obrazu.


Zadní strana monitoru LG L1800P
(klikněte pro zvětšení)

Zde si můžeme všimnout výškově nastavitelné podstavy, která v sobě integruje i USB hub. Monitor lze zvedat až o 10cm. Z důvodu otáčení jsou všechny kabely a konektory připevněny přímo do monitoru a nebrání tak v pohybu.

K připojení je zde na výběr buď klasický VGA konektor nebo lepší DVI.OSD menu

V OSD menu mě chybělo pokročilejší nastavení, především pak co se barev týká. U LG se zde mají ještě co učit a jako vzor bych klidně doporučil monitory Neovo, jejichž menu je funkční a navíc velmi pěkně zpracované.


Pohled ze strany
(klikněte pro zvětšení)

Menší nevýhodou monitoru Neovo E-17 byl malý úhel ve kterém šlo s displejem hýbat. S tímto se však u LG nesetkáme. Díky uchycení pomocí ramene je možné dispejem otáčet ve vertikálním i horizontálním směru.


Pivot Systém
(klikněte pro zvětšení)

Asi největším lákadlem u tohoto monitoru je právě Pivot systém. Díky němu lze pracovat ve Wordu s celou A4 ve 100% zobrazení. A nejen ve wordu najdete usnadnění práce, dobře se čtou i WWW stránky, kde nemusíte tolik scrollovat.


Manuál
(klikněte pro zvětšení)

K monitoru dostanete i CD s Pivot softwarem a manuál. Ale stejné možnosti jako poskytuje Pivot software lze najít i v ovladačích. Dokonce bych i přiznal, že otáčet obraz v ovladačích je jednodušší a nemusíte instalovat další dodatečný software.
Na další stránce se podíváme jak si monitor vedl v testu obrazu.
reklama
reklama
reklama