reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Test tří velikánů, aneb který je lepší? 17", 18" nebo 19" LCD?

, , recenze
Test tří velikánů, aneb který je lepší? 17", 18" nebo 19" LCD?
Dnešní recenze se snaží porovnat 17", 18" a 19" LCD monitory, které jsou vybaveny stejným rozlišením a ukazuje na jejich výhody a nevýhody. V testu se nám sešli Neovo E-17, LG L1800P a Neovo F-419.
Test tří velikánů, aneb který je lepší? 17", 18" nebo 19" LCD?
Jako zástupce 19" monitorů jsem zvolil něco levnějšího, tak aby rozdíl mezi drahou 17kou, normální 18kou a levnou 19kou byl co nejmenší. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem vybral Neovo F-419. Tento monitor je velký, docela levný a také designově pěkný.Krabice monitoru Neovo F-419
(klikněte pro zvětšení)

Monitor dorazil v poměrně malé krabici. To podstatné není krabice, ale její obsah..


Přední strana monitoru Neovo F-419
(klikněte pro zvětšení)

Jedná se o pěkný LCD panel vyvedený v černé barvě, která je na spodní straně lemována šedým proužkem, který celý design pěkně dokresluje. K ovládání slouží malá, kulatá tlačítka, které se co do funkcí shodují s modelem E-17, rozdílný je pouze tvar. Jen ze začátku jsem se v tlačítkách hůř orientoval, ale na druhou stranu, jak často potřebujete OSD menu při práci s počítačem. Jednou nebo dvakrát ročně?


Zadní strana monitoru F-419
(klikněte pro zvětšení)

Zde si můžeme dobře všimnout uchycení monitoru. Ten byl u všech monitorů v testu jiný, ale každý měl své výhody a nevýhody. Tento u modelu F-419 umožňuje větší pohyb v porovnání s E-17, ale oproti monitoru LG L1800P je malý, ale hezčí. Monitor působil velmi stabilně.


Konektory
(klikněte pro zvětšení)

K připojení slouží jak moderní DVI konektor tak i analogový VGA konektor. Proto pokud jste majitelem starší grafické karty, je nutné monitor připojit přes redukci. Ale zde pak není ani tak problém v redukci, jako dříve ve špatné kvalitě starších grafických karet, takže výsledný dojem může být na příklad v kombinaci s GeForce 2 GTS nebo MX zcela jiný než na nových GeForceFX nebo Radeonech.

Šikmý pohled na monitor Neovo F-419
(klikněte pro zvětšení)

Když jsem si na tomto monitoru otevřel nejaký film, připadal jsem si docela jinak než na normální CRT 17". Film pak na mě jakoby dýchal z bezprostřední blízkosti a byl jsem více vtažen do děje. A co se práce v AutoCADu týká, asi jen řeknu, že je to paráda. Výkresy působí velmi přehledně ve srovnání s 17" i když má monitor stejné rozlišení 1280x1024.


Pohled z boku
(klikněte pro zvětšení)

Monitor působil stejně tlustý jako ostatní monitory v testu, snad jen Neovo E-17 byl nepatrně tenčí. To je dáno především integrovaným trafem, které je u velmi tenkých monitorů umístěné mimo.OSD menu

Kdyz jsem si u monitoru LG L1800P stěžoval na grafy, dával jsem jim za vzor právě na příklad Neovo. Zde je názorná ukázka jak udělat menu se všemi nabídkami a možnostmi a přitom vše zapracovat do pěkného a především přehledného hávu.

V této nabídce mi opravdu nic nechybělo, i možnosti nastavení barev a její autokorekce byla dobrá.
reklama
reklama
reklama