reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
30.11.2012, Jan Vítek, recenze
Letos v létě si Lenovo připravilo novou generaci notebooků ThinkPad, mezi nimiž figuruje také ultramobilní model X230 s 12,5" obrazovkou. Právě ten bude předmětem dnešní recenze včetně příslušné dokovací stanice a těšit se můžeme i na displej typu IPS.
Hoooba (16) | 7.12.201214:42
Vlastním předchozí model X220 ­- stejné vybavení, liší se jen CPU Sandy Bridge místo Ivy Bridge a předtím jsem měl ještě starší X201i s Core i3. Měl jsem možnost pracovat s hodně notebooky všech značek, a to i zevnitř. Například šasi řady X je z slitiny horčíku. Zkuste třeba rozebrat takový ­"Probook­" od HP. Kvůli výměně HDD je třeba rozmontovat půl stroje a vnitřek z tenkého plastu se přitom sype pod rukama. Pro srovnání, zadejte do youtube ­"Legends of ThinkPad­".

Proto taky, když Vám spadne na zem Acer nebo Asus, můžete se s ním leda vyfotit. Když Vám spadne Dell, sice se rozbije ale druhý den přijede borec z Dellu a v rámci NBD záruky přiveze nový. Když Vám spadne Thinkpad, tak ho zvednete a pracujete dál.

Spusta lidí kouká jen na HW konfiguraci a notes se stejnými komponenty seženete od jiné značky o dost levněji. U Thinkpadu se platí za kvalitu a po 3 letech používání můžu říct, že kvalita vyšší cenu ospravedlní. Lenovo kromě Thinkpadů, které vyvíjí původní oddělení IBM, vyrabí ještě řadu IdeaPad, kterou vyvíjí zcela jiný tým a ta je cenou i kvalitou srovnatelná s ostatními značkami.

Na Ebay je těhle notebooků plno, i nových za ceny kolem 800­-1000 USD ­(16 000 ­- 20 000 Kč­) a záruka platí v každém autorizovaném servisu po celém světě, tedy na notebook dovezený z USA platí záruka i u nás, jak mi po telefonu u Lenova potvrdili, takže netřeba sypat 40 000 Kč čekému distributorovi. Navíc u Lenova se záruka určuje podle sériového čísla, kdy po jeho zadání na webu ­(případně i v ThinkVantage tools­) vidíte do kdy má notebook záruku a jakého typu. V USA se dají také koupit konfigurace, které v česku neseženete, například příplatková 9­-článková baterie, lepší WIFI nebo integrovaný 3G modul.

Zatímco mezi X201i a X220 byl velký rozdíl ve výkonu a výbavě, u X230 je obojí v podstatě totožné jako u předchozího modelu, tak u X220 ještě nějaký čas zůstanu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
VonHiddenBurg | 30.11.201211:37
V kapitole o spotřebě,

"V reálném prostředí při surfování po webu, psaní textů a podobně se pak můžete připravit na výdrž kolem ­(?­) hodin, což je skutečně velmi dobré.­",

chybí konkrétní údaj­/hodnota výdrže.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
BurnerTom (44) | 30.11.20128:34
Opravte si nazov prvej kapitoly ­- recenzujete TP X230 a nie TPE E130.
X230 case material ­- Display cover: Magnesium + PCABS; Bottom: Magnesium alloy
Widescreen display ­- 12.5­" ­(317.5mm­) HD ­(1366x768­) TFT color, anti­-glare, LED backlight, 300 nits, 16:9 aspect ratio, 500:1 contrast ratio, IPS, WideView ­(170° viewing­)

Dalsie uzitocne informacie ziskate v PSREF.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.