www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tisk pro náročné: Epson AcuLaser C4200

Tisk pro náročné: Epson AcuLaser C4200
, , recenze
Pokud hledáme do firmy kvalitní a rychlý tisk, navíc v dostatečně robustním provedení, aby vyhovělo potřebám i vetší pracovní skupiny, nabízí společnost Espon řešení v podobě série C4200. Dnešní recenze by měla napovědět, jak tiskárna obstojí.
K oblíbeným
reklama

Přechody šedé


Kvalitu podání odstínů černé i míchání ostatních barev tiskárnou AcuLaser C4200DN jsme prověřili pomocí redakční testovací stránky, která obsahuje postupný přechod šedé z 0 do 100 % i prostoupení základní barevnou škálou. Znovu porovnáváme standardní výtisk v běžném i v úsporném režimu a přidáme jemnější tisk s rozlišením 600 bodů.


standardní tisk - 8x zvětšený výřez


úsporný tisk - 8x zvětšený výřez


tisk 600 dpi - 8x zvětšený výřez
- pro úplný náhled klikněte -

Přechod z bílé do černé je plynulý s jemným rastrem v obou rozlišeních, rozdíl v kvalitě tak vůbec není na pohled patrný. Ani kvalita světlejšího stínovaní při šetření toneru není špatná. Na závěr sekce snad pouze drobná výhrada ke kvalitě černého písma na tmavším pozadí, které se rozpíjí.


Barevné přechody
standardní tisk


úsporný tisk


tisk 600 dpi

Neradi se opakujeme, ale výtisk barevného přechodu z tiskárny C4200DN lze popsat stejně jako přechody šedé. Jeden malý nedostatek tu přeci jen najdeme - barevný přechod přes odstíny žluté nebyl tak úplně plynulý, a to ve všech nastaveních.


Tisk fotografií


Závěrečnou zkoušku tisku fotografií jsem pojali mírně odlišně – porovnáme si výtisky v rozlišení od hrubého k jemnému, tedy při nastavení rozlišení na 300, 600 a 1200 dpi.


Předloha

Detaily 1 a 2 - 300 dpi
Detaily 1 a 2 - 600 dpi
Detaily 1 a 2 - 1200 dpi
klikněte na detail 2 pro úplný náhled

Při náhledu na vytištěné fotografie nelze než konstatovat, že laserový Epson zvládá i tisk fotografií na výbornou, a to ve všech rozlišeních. Rozdíly v barevném podání jednotlivých výtisků jsou minimální, pouze při důkladnějším zkoumání detailů je patrný posun v kvalitě vzhledem k rozlišení.


Krátce ke spotřeběIkona Odkaz na databázi
OKI C610n
Epson C4200
Maximální
1100
910
Pohotovostní stav
175
30
Úsporný režim
11
23

Spotřeba tiskárny AcuLaser C4200DN patří rozhodně do řady jejích dobrých vlastností. Maximální hodnota, kterou jsme naměřili během tisku, se přibližuje menším stolním sourozencům. Nespornou výhodou vzhledem k odběru energie je i velmi rychlý přechod do úsporného režimu, kde námi změřená spotřeba klesla hluboko pod hodnotu udávanou výrobcem.


Dojmy a hodnocení


Tiskárna Epson AcuLaser C4200DN má firemnímu sektoru hodně co nabídnout. Kvalita a rychlost běžných tiskových úloh je na vynikající úrovni. Během testování jsme nezaznamenali větší komplikace s uvedením přístroje do chodu (snad až na vkládání kazety s válci) ani s ovládáním. Náklady na tisk firemní výdaje příliš nezatíží a také spotřeba je k financím přívětivá. Pouze správci IT by možná uvítali trochu větší odolnost vůči vnějším vlivům, jak říkáme my „odborníci“ – trochu větší blbuvzdornost.


Kvalita tisku
Hluk po dotisku
Rychlost tisku
Volný horní kryt
Cena v době testování: cca 32 500 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodechGraf ceny produktu Epson AcuLaser C4200DN poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Za zapůjčení tiskárny Epson Aculaser C4200DN děkujeme firmě Epson.


Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek