www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tisk pro náročné: Epson AcuLaser C4200

Tisk pro náročné: Epson AcuLaser C4200
, , recenze
Pokud hledáme do firmy kvalitní a rychlý tisk, navíc v dostatečně robustním provedení, aby vyhovělo potřebám i vetší pracovní skupiny, nabízí společnost Espon řešení v podobě série C4200. Dnešní recenze by měla napovědět, jak tiskárna obstojí.
K oblíbeným
reklama

Přechody šedé


Kvalitu podání odstínů černé i míchání ostatních barev tiskárnou AcuLaser C4200DN jsme prověřili pomocí redakční testovací stránky, která obsahuje postupný přechod šedé z 0 do 100 % i prostoupení základní barevnou škálou. Znovu porovnáváme standardní výtisk v běžném i v úsporném režimu a přidáme jemnější tisk s rozlišením 600 bodů.


standardní tisk - 8x zvětšený výřez


úsporný tisk - 8x zvětšený výřez


tisk 600 dpi - 8x zvětšený výřez
- pro úplný náhled klikněte -

Přechod z bílé do černé je plynulý s jemným rastrem v obou rozlišeních, rozdíl v kvalitě tak vůbec není na pohled patrný. Ani kvalita světlejšího stínovaní při šetření toneru není špatná. Na závěr sekce snad pouze drobná výhrada ke kvalitě černého písma na tmavším pozadí, které se rozpíjí.


Barevné přechody
standardní tisk


úsporný tisk


tisk 600 dpi

Neradi se opakujeme, ale výtisk barevného přechodu z tiskárny C4200DN lze popsat stejně jako přechody šedé. Jeden malý nedostatek tu přeci jen najdeme - barevný přechod přes odstíny žluté nebyl tak úplně plynulý, a to ve všech nastaveních.


Tisk fotografií


Závěrečnou zkoušku tisku fotografií jsem pojali mírně odlišně – porovnáme si výtisky v rozlišení od hrubého k jemnému, tedy při nastavení rozlišení na 300, 600 a 1200 dpi.


Předloha

Detaily 1 a 2 - 300 dpi
Detaily 1 a 2 - 600 dpi
Detaily 1 a 2 - 1200 dpi
klikněte na detail 2 pro úplný náhled

Při náhledu na vytištěné fotografie nelze než konstatovat, že laserový Epson zvládá i tisk fotografií na výbornou, a to ve všech rozlišeních. Rozdíly v barevném podání jednotlivých výtisků jsou minimální, pouze při důkladnějším zkoumání detailů je patrný posun v kvalitě vzhledem k rozlišení.


Krátce ke spotřeběIkona Odkaz na databázi
OKI C610n
Epson C4200
Maximální
1100
910
Pohotovostní stav
175
30
Úsporný režim
11
23

Spotřeba tiskárny AcuLaser C4200DN patří rozhodně do řady jejích dobrých vlastností. Maximální hodnota, kterou jsme naměřili během tisku, se přibližuje menším stolním sourozencům. Nespornou výhodou vzhledem k odběru energie je i velmi rychlý přechod do úsporného režimu, kde námi změřená spotřeba klesla hluboko pod hodnotu udávanou výrobcem.


Dojmy a hodnocení


Tiskárna Epson AcuLaser C4200DN má firemnímu sektoru hodně co nabídnout. Kvalita a rychlost běžných tiskových úloh je na vynikající úrovni. Během testování jsme nezaznamenali větší komplikace s uvedením přístroje do chodu (snad až na vkládání kazety s válci) ani s ovládáním. Náklady na tisk firemní výdaje příliš nezatíží a také spotřeba je k financím přívětivá. Pouze správci IT by možná uvítali trochu větší odolnost vůči vnějším vlivům, jak říkáme my „odborníci“ – trochu větší blbuvzdornost.


Kvalita tisku
Hluk po dotisku
Rychlost tisku
Volný horní kryt
Cena v době testování: cca 32 500 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodechGraf ceny produktu Epson AcuLaser C4200DN poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Za zapůjčení tiskárny Epson Aculaser C4200DN děkujeme firmě Epson.


Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory
Procesory AMD Ryzen 5000 běžně skladem nejsou, ale rozhodně jsou dostupné, pokud jsme ochotni si na ně pár dní počkat, anebo hledat. Odráží se to i na prodejích obchodu Mindfactory, kde AMD zvyšuje náskok? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490? Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490?
Asus už začal nabízet podporu funkce AMD Smart Access Memory i na moderních deskách pro Intel, a tak byla už jen otázka času, než se objeví první výsledky testů. Je tak funkce SAM na této platformě k něčemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021 Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X
Intel se bude snažit brzy na jaře vypustit do světa novou konkurenci pro procesory AMD Ryzen 5000, a to desktopové Rocket Lake-S. Jeden z nich se nyní už předvedl a my jej můžeme srovnat s modelem Ryzen 7 5800X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí
Dle ohlasů prodejců bylo pro začátek prodeje připraveno grafických karet GeForce RTX 3060 Ti zhruba stejně jako karet RTX 3090, 3080 a 3070 dohromady. Ani to však nezabránilo brzkému vyprodání skladových zásob. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek