reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Toshiba Satellite Pro A100 - design není vše

, , recenze
Toshiba Satellite Pro A100 - design není vše
Toshiba Satellite Pro A100 je nový notebook společnosti Toshiba. Jeho srdcem je výkonný dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2400 a čipová sada Intel 945PM. Multimediální potenciál notebooku zaručuje grafická karta ATI Radeon X1600 s 256MB paměti.
Toshiba Satellite Pro A100 - design není vše
V následujících testech prověříme výkon grafických adaptérů. Nejlepších výsledků opět dosáhly GPU ATI Radeon. Toshiba s čipem X1600 taktovaným na 400 MHz přináší do mobilní sféry výkon, za který se nemusí stydět ani desktopová řešení. Tradičně nejhorší výkon v testu však předvedly modely s integrovanými grafickými jádry a se sdílenou pamětí.
Nově jsme do naší recenze zařadili benchmarky, které testují výkon v moderních 3D hrách (Batlefield 2, Far Cry a Unreal Tournament 2004). Vzhledem k nedostatku referenčních měření byla pro srovnání použita desktopová sestava Gigabyte GA-8I955X-Pro s procesorem Pentium D 805 (2,66@3,80 GHz) a grafickou kartou Gigabyte X1600.


Na závěr jsme proto zařadili test postavený na proslulém 3D programu Maxon Cinema. Tento benchmark prověřuje výkon CPU a grafického subsystému (OpenGL)..

Test výdrže

Toshiba Satellite Pro A100 je dodáván se standardní šestičlánkovou baterii typu Li-Ion o kapacitě 4000 mAh. Firemní specifikace v případě notebooku neslibují žádné zázraky a udávají dobu provozu kolem tří a půl hodin. V reálném provozu, například v Office aplikacích, vydržela Toshiba pracovat cca 2 hodiny a 44 minut. Při nejvyšším zatížení, testování v programu 3DMark03, vydrží notebook na baterii něco málo pod 90 minut.


Baterie Li-Ion o kapacitě 4000 mAh

Test výdrže I. – 2:44 hod.
Kancelářské aplikace

Test výdrže II. – 2:35 hod.
Přehrávání filmu v DivX

Test výdrže III. – 1:26 hod.
Maximální zatížení - 3D Mark03

Doba nabíjení při vypnutém přístroji se pohybuje kolem dvou hodin.
reklama
reklama
reklama