reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Toshiba SD-R5472C aneb kooperace se Samsungem

17.2.2006, Martin Daniel, recenze
Toshiba SD-R5472C aneb kooperace se Samsungem
Když jsem Toshibu SD-R5472C prvně připojoval k počítači, měl jsem tak trochu obavy, jak obstojí v našich testech. Toshiba, co by výrobce optických mechanik, se totiž v posledních letech spíš ztrácela, než hřála na výsluní. Model SD-R5472C ovšem není vůbec špatný a například spolupráce s programem KProbe se může hodit každému, kdo zrovna nemusí značku Lite-On.

Testy čtení CDČtení CD-ROM
Maximální rychlost čtení CD-ROM je 48x, metodou CAV. Mechanika vykazuje velmi dobré přístupové doby i nízkou zátěž CPU.Audio CD
Audio CD čte Toshiba SD-R5472C pomaleji a kvalita DAE má maximální počet 10 bodů.
CD-RW
Maximální rychlost čtení CD-RW je 40x, ale ve specifikaci na stránkách výrobce se uvádí 32x.
CD-R
A naposledy jsem si nechal CD-R. I zde je maximální rychlost čtení nastavena na 40x (specifikace uvádí 48x) a stejně jako u všech předchozích i tady je použita metoda CAV. Mechanika má vskutku vynikající přístupové doby, v podstatě jako v neslavnějších dobách CD vypalovaček.
Rychlost čtení datového CD
Na následujících grafech můžete porovnat různé parametry čtení, přístupových dob apod., měřené na zkušebním CD-R disku. Tento konkrétní graf ukazuje, jak si recenzovaná Toshiba SD-R5472C stojí v rychlosti čtení datového CD mezi dalšími mechanikami.
Přístupové doby
U přístupových dob platí, že čím menší, tím lépe a Toshiba se umístila bezkonkurenčně na místech nejvyšších.Zátěž procesoru
Mechanika by měla procesor zatěžovat co nejméně.Špičková přenosová rychlost v MB/s
První příčky obsadily mechaniky, které podporují režim Ultra DMA-4.
Test kvality čtení hudby
DAE je bez větších problémů na nejvyšším hodnocení, ovšem kopírování za letu rychlostí 16x se nezdařilo. Mechanika zvládne čtení CD-Textu a umí číst i subkanálová data.


reklama