Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Útok dvaadvacítek pokračuje - ViewSonic VX2240w

30.1.2008, Pavel Kovač, recenze
Útok dvaadvacítek pokračuje - ViewSonic VX2240w
Podívejme se na další 22" LCD monitor, tentokrát se v naší redakci ukázal ViewSonic VX2240w s technologií TN. Tento na pohled jednoduchý LCD monitor v sobě nese velmi dobré železo. Papírová odezva je 2 ms, dynamický kontrast 4000:1 a rozlišení 1680x1050. Uvidíme, jak si poradí s našimi testy.

Pod kapotou


Dostat se pod kapotu monitoru nebyl zas tak velký problém, a díky tomu si můžeme představit samotného výrobce panelu. Je jím méně známá firma InnoLux. Konkrétně jde o model MT220WW01 ve své druhé revizi. Bohužel nějaké bližší informace o tomto panelu jsem i po dost dlouhém hledání nenašel. Obvykle jsou stránky obdařeny "sypaným čajem", který nedokážu dekódovat :-). Podařilo se mi však zjistit, že tento panel používají i některé verze HP w2207H a ViewSonic VX2255wmh (zde je však revize 0).


Štítek na panel


OSD menu


Jak jsem již v první kapitole poznamenal, tak OSD menu se díky kvalitním tlačítkům ovládá velice dobře a vše je zkrátka jak má být. Nyní se podíváme na samotné OSD menu a na to jak je provedeno. Odezva po stisknutí tlačítka je velice dobrá a v podstatě na nic nečekáte. Provedení patří k těm lepším a díky velmi názorným ikonkám, které jsou provedeny v jednoduchých piktogramech je snadná i orientace. Trošku mě překvapily některé položky, které u spousty monitorů nejsou zrovna obvyklé. Například takové vypínání dynamického kontrastu, nebo volba odezvy. Na druhou stranu, pokud si zvolíte jiné nastavení odezvy, tak získáte horší odezvu. Buď vypnete OverDrive úplně, nebo se dočkáte nepříjemných překmitů. Naopak vypínání dynamického kontrastu velmi vítám. Pokud pracujete s programem, kde převládá černá barva a přepnete se z ní do jiné "klasické Windows" aplikace, tak monitor s dynamickým kontrastem lehce postupně zesvětlá. To není zrovna příjemné. Samozřejmě u filmů dynamický kontrast napak pomáhá.

Náhled OSD menu ViewSonic VX2240w