Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Věrné barvy za přijatelný peníz? NEC 1970NXp

10.10.2005, Pavel Kovač, recenze
Věrné barvy za přijatelný peníz? NEC 1970NXp
Jedním z největších problémů LCD monitorů je podání barev. Právě tento aspekt dost lidí odrazuje od jejich koupě. Dokáže NEC 1970NXp se svou MVA technologií prolomit ledy v nižší cenové skupině? To vše a daleko více si povíme v dnešní recenzi tohoto 19" LCD panelu.
Kapitoly článku:
  1. Věrné barvy za přijatelný peníz? NEC 1970NXp
  2. OSD, Testy - první část
  3. Testy - druhá část, Závěr
Po vybalení...

...na vás vykoukne prakticky vzhledově stejný panel jako 1770GX, který jsme recenzovali 25.8.2005. Rozdílná je jen absence USB HUBu u 1970NXp a větší úhlopříčka dnešního kousku. Ovšem vzhled opravdu není vše.


Pohled na panel (Pro zvětšení klikněte)

Základní pohled na monitor odhaluje tenký, lehce zaoblený rámeček a kruhový stojan. Tento stojan je vybaven možnosti otáčení, a tak nemusíte monitor težce nadzdvihávat a otáčet.


Pohled z levé strany - náklon panelu (Pro zvětšení klikněte)

Jak je vidět z fotografie, tak náklon vzad je dostatečný a činí nějakých 35 stupňů. Náklon vpřed je samozřejmě menší, ale i tak je dostatečný (5 stupňů). Na tomto pohledu si také jistě všimnete absence USB HUBu. Noha, která drží samotný panel, je dost mohutná a vytváří dobrý dojem.


Maximální zdvih panelu (Pro zvětšení klikněte)

Monitor lze dost zdvihnout, a tak není problém jej provozovat i na nízkém stole. Vzdálenost spodní hrany od stolu je při minimálním zdvihu 45mm a při maximálním 155mm. Zdvih 110mm je slušný. Bohužel se panel lehce při zdvihnutí posunuje dopředu, ovšem jen o zhruba 20mm.


Pohled zepředu - zdvih (Pro zvětšení klikněte)

Na tomto pohledu vás jistě zaujme tenký rámeček a tlačítka položená mimo něj. Tloušťka rámečku je 17mm a patří tak k jedním z nejtenčích. Bohužel tlačítka jsou dost "vykotlaná", a tak ovládání není zrovna moc pohodlné. Nejvíce problémů jsem měl s křížovým ovladačem. Ten sice jakoby cvaká, avšak po cvaknutí je třeba ještě lehce zatlačit, aby bylo dosaženo kýžené funkce. Samozřejmě si na to po chvilce zvyknete a vadit vám to jistě nebude, avšak nového uživatele to jistě zaskočí.Zadní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Monitor je vybaven tunelem pro schování kabelů. Jejich uchycení je dokonalé a kabely drží.Uchycení kabelů v noze monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Konektory jsou klasické D-SUB, DVI, napájecí a jeden DC-OUT pro připojení volitelného přislušenství pro monitory NEC. Samozřejmostí je vypínač.


Konektory přítomné u monitoru (Pro zvětšení klikněte)


Příslušenství
  • Napájecí kabel
  • DVI kabel
  • Instalační příručka
  • CD s manuálem v PDF, ICM profilem a NaViset softwarem pro ovládání monitoru pomocí počítače (manuál je i v českém jazyce)
  • USB kabel
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19"
Ideální odezva
20ms
Jas
250cd/m^2
Kontrast
800:1
Výrobní technologie
MVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
176°/176°
Počet barev
16,7mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI, D-SUB
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
8 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Speciální vlastnosti
Ovládání monitoru pomocí počítače
Orientační cena: 12 490 Kč bez DPH