Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdařilá dvacítka od Philipsu - 200P7ES

15.11.2006, Pavel Kovač, recenze
Zdařilá dvacítka od Philipsu - 200P7ES
Philips přišel nedávno s novým modelem 200P7ES 20" LCD panelu, který míří do střední střídy. Díky vyspělé technologii S-IPS je možné, že se monitor uchytí i v poloprofi segmentu. Parametry mluví za vše: udávaná odezva 8ms (gtg), jas 300cd/m2 a kontrast 800:1.

Design neurazí


Samotný design sice vypadá na dnešní dobu lehce zastarale a to je opravdu škoda. Stříbrná barva spolu s tmavě šedou nohou ničemu nevadí, ale vadí vcelku tlustý rámeček a to především ve spodní části. Kdyby byl panel vybaven reproduktory, nebylo by se čemu divit, ale tak tomu bohužel není. Tím samozřejmě nechci říci, že by byl design vyloženě nezdařilý či špatný, jen by se mohl výrobce více snažit a rámeček lehce ztenčit. Monitor by tím získal na prestižnosti a zaručeně by se lépe prodával.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Noha je teleskopická a drží monitor v požadované poloze velice dobře. Toto klasické polohování vidím u monitoru velice rád a to z jednoho prostého důvodu: Nejvíce vyhovuje většině uživatelů. Samotný podstavec má tvar bumerangu či skoby a perfektně sedí na stole i při vehementním otáčením monitoru. Velký náklon vzad (25°) předpovídá dobrou ergonomii. Náklon vpřed -5° také naprosto dostačuje. Velice důležitý zdvih dosahuje také přijatelné hodnoty 13cm.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Na čelní straně naleznete průhledný matný plast, který vytváří zajímavý efekt. Z následující fotografie by se klidně mohlo zdát, že je monitor daleko menší, ovšem to právě evokuje onen tlustý rámeček. Ve skutečnosti je monitor velký až až. Inu, 20" se nezapře.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Díky promyšlené noze byl výrobce schopen obdařit monitor funkcí pivot, která se u panelu s poměrem stran 4:3 jistě velice hodí.Pivot (Pro zvětšení klikněte)

Osm tlačítek není zrovna málo a možná to je až zbytečně moc. Zapamatování tolika tlačítek není zrovna jednoduché a v noci se vám jistě budou zpočátku dost plést.


Tlačítka na monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Atraktivní zadní strana lehce zastiňuje obyčejný předek, Opravdu jsem měl silný pocit, že zadní strana patří k jinému monitoru.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Výrobce nezapomíná ani na velice důležitý USB Hub, který v dnešní době představuje velice důležitou součást monitorů. Spousta lidí se na absenci USB Hubu kouká jako na zcela zásadní nedostatek a je schopna odsoudit monitor ihned poté, co se dozví, že nemá USB hub. Philips o tohoto modelu zvolil velice dobrou strategii umístění portů. Dva jsou na levé straně monitoru přístupné prakticky okamžitě. Další dva na zadní straně jsou primárně určené pro myši a podobná stálejší zařízení. Malou výtku bych měl k umístění vstupního USB-B konektoru, který je hned vedle ostatních.Pohled zezadu (Pro zvětšení klikněte)

Ostatní konektory jsou umístěny klasicky za nohou panelu a dobře přístupné pokud si monitor otočíte o 90°. DVI-I konektory a D-Sub konektor jsou samozřejmostí a jistě dostačují.Konektory (Pro zvětšení klikněte)Dodávané příslušenství
  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • USB kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

V krabici najdete vše potřebné pro plnohodnotný provoz monitoru. Všechny kabely jsou na místě a nic vám tedy nebrání ihned po rozbalení monitor plnohodnotně používat.


Philips 200P7ES
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
20" (4:3)
Ideální odezva
8 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
800:1
Výrobní technologie
S-IPS
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178°/178°
Počet barev
16,7mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,255mm
Nativní rozlišení
1600 x 1200
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO
Vstupy
DVI-I, USB-B
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (Vesa 100mm)
Hmotnost
8,9 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
ANO
Spotřeba
typ 50W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
-
Orientační cena: 14 300,- Kč bez DPH