reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Zdařilá dvacítka od Philipsu - 200P7ES

, , recenze
Zdařilá dvacítka od Philipsu - 200P7ES
Philips přišel nedávno s novým modelem 200P7ES 20" LCD panelu, který míří do střední střídy. Díky vyspělé technologii S-IPS je možné, že se monitor uchytí i v poloprofi segmentu. Parametry mluví za vše: udávaná odezva 8ms (gtg), jas 300cd/m2 a kontrast 800:1.

Celkové hodnocení


Vymyslet negativní vlastnosti na tento panel je skutečně těžké. Barvy jsou prvotřídní a gamut dokonce neklesá ani se softwarovou regulací jasu a ručním seřizování barev. Odezva nemá žádné překmity a nikdy nepřesáhne (celková odezva) hodnotu 22ms. Za tyto vlastnosti si zaslouží Philips pochvalu. Bohužel největším odpuzovačem potenciálních zákazníků je vzhled. Ano, vzhled je pro stále větší část uživatelů velmi důležitou vlastností a v tom panel příliš neexceluje. Pokud by výrobce ztenčil rámeček (proboha proč je tak tlustý, když monitor nemá reproduktory?), získal by si určitě srdce většiny z vás.


Pro profi práci s grafikou může někomu vadit lehce nerovnoměrné podsvícení, to ovšem myslím většina z vás ráda překousne.
Bodové hodnocení mluví za vše. Barevné podání přesáhlo magickou hranici 80% a to se jen tak někomu nepovede. Pro mě byl tento panel velkým překvapením. Zpočátku jsem od něj moc neočekával, postupně si však svojí reputaci zlepšoval a zlepšoval. Začalo to přiložením sondy a měření odezvy a končilo podrobným zkoumáním fotek. Celkově tedy monitor budí velice dobrý dojem, plasty jsou kvalitní a obraz prvotřídní. Jen ten design, jen ten design.

Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s novou metodikou pomocí osciloskopu.


Dobré barevné podání
Nepříliš povedený design
Odezva bez překmitů
Podsvícení by mohlo být lepší
Široké pozorovací úhly
Ikona Odkaz na databázi
Cena
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena 14 300,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu Philips 200P7ES - LCD 20 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Philips 200P7 ES děkujeme firmě KonsignaZa poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.


reklama
reklama
reklama
reklama