www.svethardware.cz
>
>
>

Regulátoři váhají nad akvizicí Armu, NVIDIA může přijít o 1,25 mld. dolarů

Regulátoři váhají nad akvizicí Armu, NVIDIA může přijít o 1,25 mld. dolarů
, , aktualita
Jensen Huang zněl v létě ještě optimisticky, když mluvil o akvizici firmy Arm za 40 miliard dolarů. Nyní ale dle The Telegraph hrozí spíše to, že NVIDIA přijde o 1,25 miliard dolarů a nezíská vůbec nic. 
K oblíbeným
reklama
V tuto dobu bychom nedávali NVIDII velké šance na to, že jí bude umožněna akvizice firmy Arm, což by byl obchod desetiletí, který by mohl na ještě delší dobu značně ovlivnit dlouhou řadu společností po celém světě a NVIDIA by díky němu dostala do rukou svou vlastní procesorovou architekturu. Obavy regulátorů v USA, Evropské unii, Velké Británii a potažmo i Číně pramení právě z toho, jak by NVIDIA mohla ovlivnit konkurenceschopnost jiných firem a vypadá to, že názory jsou zatím spíše odmítavé. Podobně se vyjádřil i spoluzakladatel samotné firmy Arm, dle nějž by NVIDIA jistě zneužila svou novou pozici, ale na druhou stranu přišla i nečekaná podpora firem Broadcom, MediaTek a Marvell Technology Group, které samy architekturu ARM využívají. 
 
 
Dle The Telegraph přitom o případném neúspěchu mluví už i sama NVIDIA, která sdělila, že pokud regulační úřady akvizici neschválí, sama přijde o 1,25 miliard dolarů na zálohách. Tyto peníze totiž složila už předem a nyní svým investorům potvrdila, že o ně v případě zablokované akvizice přijde. 
 
To samozřejmě nebude z finančního hlediska likvidační pro firmu, která byla připravena zaplatit za Arm přibližně 40 miliard dolarů a sama už dosáhla sedmi miliard tržeb za poslední kvartál. I tak to ale představuje asi polovinu jejího čistého zisku za poslední kvartál, takže ani pro firmu kalibru NVIDIE to není zanedbatelná částka, která by nebolela a nemohla být vynaložena mnohem účelněji. 
 
NVIDIA přitom původně chtěla celý obchod uzavřít na začátku příštího roku, což už téměř s jistotou nedopadne. Ve skutečnosti je zevrubným zkoumáním regulátorů už ohrožen i nejzazší termín v září 2022, po jehož vypršení už případná dohoda zřejmě padne. 
 
Aktuálně se přitom stále ještě čeká na to, až se akvizice začne řešit v Číně, kde také může jít o dlouhé měsíce vzhledem k tomu, že mnoho čínských firem využívá procesory ARM. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel zvítězil ve svém odvolání v případě praktik použitých proti AMD Intel zvítězil ve svém odvolání v případě praktik použitých proti AMD
Jde o případ, který má své kořeny už v prvním dekádě tohoto století, kdy Intel bojoval proti nástupu firmy AMD a jejích úspěšných procesorů K7 či K8, vedle nichž Pentia s mikroarchitekturou Netburst nedokázala obstát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Crytek ohlásil Crysis 4 Crytek ohlásil Crysis 4
Crytek v posledních letech nevypadal na to, že bychom od něj mohli automaticky očekávat čtvrtý hlavní díl v řadě Crysis, ale nyní je jasné, že ten se chystá. Co se dozvíme ze zveřejněného teaseru? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Amatérští nadšenci zkouší své štěstí v loterii sólo těžby Bitcoinu Amatérští nadšenci zkouší své štěstí v loterii sólo těžby Bitcoinu
Těžba Bitcoinu je už dávno spíše průmyslovou záležitostí, ale to neznamená, že v ní nemůže uspět i jednotlivec s výbavou, jejíž schopnosti ilustruje už jen to, že jde o rigy napojené přes USB. A co víc, jde tu dokonce o sólo těžbu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Továrna Toshiby na výrobu čipů postižena zemětřesením, výroba částečně obnovena Továrna Toshiby na výrobu čipů postižena zemětřesením, výroba částečně obnovena
O víkendu postihlo Japonsko zemětřesení, které poškodilo továrnu Toshiby v Oitě na jihu země. Tato továrna vyrábí dnes nedostatkové čipy např. pro automotive, což je právě v době čipové krize nemalým problémem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pentium G7400T za 64 dolarů se dostalo na 5,8 GHz Pentium G7400T za 64 dolarů se dostalo na 5,8 GHz
Procesory Intel Alder Lake-S opět dokazují, jak vysokých taktů jsou za určitých podmínek schopny. Nyní se ukázalo levné Pentium Gold G7400T, čili procesor s ofic. cenou 64 dolarů a sníženým TDP na 35 W. Chlazení ovšem zajistil tekutý dusík. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře