www.svethardware.cz
>
>
>
>

RF-Capture: bezdrátový signál detekuje lidi za zdí

RF-Capture: bezdrátový signál detekuje lidi za zdí
, , aktualita
Výzkumníci z MIT (Massachusetts Institute of Technology) ukázali zařízení RF-Capture, které dokáže využít bezdrátový signál k tomu, aby detekovalo lidi či jiné živé organismy schované za zdí.reklama
Nejde jen o hračku, ale o zařízení s potenciálem. RF-Capture funguje v principu jednoduše a podobně jako radar. Využívá bezdrátový signál, který se za zdí odrazí od lidského těla zpět. Pro takovou funkci je ale dobrý pohyb, díky němuž je zařízení schopno postavu lépe rozpoznat a dát dohromady lidskou siluetu. Ovšem už v tomto stavu je RF-Capture schopen rozpoznat dle jistých vzorů různé osoby a dokonce i detekovat jejich dech a tlukot srdce.

V krátkém videu se můžete podívat na to, jak zařízení funguje a také že dokáže na výstupu poskytnout podobná data jako třeba Microsoft Kinect. Ovšem s tím rozdílem, že Kinect potřebuje na člověka vidět přímo, zatímco RF-Capture je ukrytý za zdí.


Samotní autoři tohoto zařízení si dokážou představit nasazení technologie v chytrých domácnostech, kde mohou posloužit i systémům virtuální reality ale také v Hollywoodu jako alternativa k existujícím systémům pro zachytávání pohybu. Problém je ale ten, že bezdrátový signál dobře odráží jen některé části organismu, a tak musí zařízení skenovat celý pokoj a detekovat změny v šíření signálu, díky čemuž pak dokáže pomocí speciálních algoritmů dát dohromady obraz lidské postavy. Jde ale o nadějnou technologii pro detekci postavy a pohybu, která by mohla doplnit nebo nahradit stávající komerčně dostupné systémy, jako je právě i Kinect.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (19.6. - 25.6.) Týdenní šance (19.6. - 25.6.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 19.6. do 25.6. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň Fractal Design Define R4. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Skylake a Kaby Lake s Hyper-threadingem mají chybu v mikrokódu Skylake a Kaby Lake s Hyper-threadingem mají chybu v mikrokódu
Henrique de Moraes Holschuh na lists.debian.org varuje před nově nalezenou chybou v mikrokódu procesorů Intel Skylake a Kaby Lake, která může "v jistých situacích způsobit nebezpečné chování při zapnutém hyper-threadingu".
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Recept CIA pro sledování odpojených počítačů odhalen Recept CIA pro sledování odpojených počítačů odhalen
Server Wikileaks zveřejnil metody, jimiž se CIA snažila získávat data z počítačů odpojených od jakýchkoliv sítí nebo jen internetu. Nejde o žádnou sofistikovanou technologii, ale o velice jednoduchý recept. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Další hlavní stupeň Falcon 9 se znovu podíval do vesmíru Další hlavní stupeň Falcon 9 se znovu podíval do vesmíru
Můžeme očekávat, že za pár měsíců už nás nic takového nebude vzrušovat, ale nyní jde ještě o známku obrovského pokroku při vynášení nákladu na oběžnou dráhu i dále. SpaceX totiž už podruhé znovu použila první stupeň rakety Falcon 9.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
MSI vyzradilo výkon 6jádrového Coffee Lake MSI vyzradilo výkon 6jádrového Coffee Lake
Díky MSI se můžeme podívat na první výsledky testů týkajících se připravovaných 6jádrových procesorů Intel Coffee Lake. Ty byly srovnány s rovněž šestijádrovým konkurentem z řad AMD, a to Ryzen 5 1600X. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek