www.svethardware.cz
>
>
>
>

RF-Capture: bezdrátový signál detekuje lidi za zdí

RF-Capture: bezdrátový signál detekuje lidi za zdí
, , aktualita
Výzkumníci z MIT (Massachusetts Institute of Technology) ukázali zařízení RF-Capture, které dokáže využít bezdrátový signál k tomu, aby detekovalo lidi či jiné živé organismy schované za zdí.reklama
Nejde jen o hračku, ale o zařízení s potenciálem. RF-Capture funguje v principu jednoduše a podobně jako radar. Využívá bezdrátový signál, který se za zdí odrazí od lidského těla zpět. Pro takovou funkci je ale dobrý pohyb, díky němuž je zařízení schopno postavu lépe rozpoznat a dát dohromady lidskou siluetu. Ovšem už v tomto stavu je RF-Capture schopen rozpoznat dle jistých vzorů různé osoby a dokonce i detekovat jejich dech a tlukot srdce.

V krátkém videu se můžete podívat na to, jak zařízení funguje a také že dokáže na výstupu poskytnout podobná data jako třeba Microsoft Kinect. Ovšem s tím rozdílem, že Kinect potřebuje na člověka vidět přímo, zatímco RF-Capture je ukrytý za zdí.


Samotní autoři tohoto zařízení si dokážou představit nasazení technologie v chytrých domácnostech, kde mohou posloužit i systémům virtuální reality ale také v Hollywoodu jako alternativa k existujícím systémům pro zachytávání pohybu. Problém je ale ten, že bezdrátový signál dobře odráží jen některé části organismu, a tak musí zařízení skenovat celý pokoj a detekovat změny v šíření signálu, díky čemuž pak dokáže pomocí speciálních algoritmů dát dohromady obraz lidské postavy. Jde ale o nadějnou technologii pro detekci postavy a pohybu, která by mohla doplnit nebo nahradit stávající komerčně dostupné systémy, jako je právě i Kinect.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář