www.svethardware.cz
>
>

RIAA přestane podávat hromadné žaloby na piráty a změní strategii

RIAA přestane podávat hromadné žaloby na piráty a změní strategii
, , aktualita
Známá organizace RIAA chránící zájmy nahrávacího průmyslu oznámila, že končí se strategií podávání hromadných žalob na uživatele, kteří si nelegálně stahují a sdílí hudbu. Novou strategií bude spolupráce s poskytovateli internetu a snaha...
K oblíbeným
reklama
Známá organizace RIAA chránící zájmy nahrávacího průmyslu oznámila, že končí se strategií podávání hromadných žalob na uživatele, kteří si nelegálně stahují a sdílí hudbu. Novou strategií bude spolupráce s poskytovateli internetu a snaha odrazovat od tohoto jednání. RIAA si to představuje tak, že pokud odhalí nelegální stahování a sdílení hudby, nejprve uživatele upozorní například e-mailem, pokud by uživatel pokračoval v tomto jednání, bude mu odpojeno internetové připojení.Zpráva navíc obsahuje drobnou statistiku, kdy uvádí, že od roku 2003 bylo podáno více než 35000 žalob. Průměrná výše vyrovnání činila 3500 dolarů na osobu, což je na jednu stranu relativně dost, ale na stranu druhou to mnohdy nepokrylo soudní náklady.

Zdroj: Wired
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková