www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?

Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
, , aktualita
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
K oblíbeným
reklama
Zatímco řada uživatelů Windows 10 ještě nestihla instalovat May 2020 Update, na dveře klepe další větší aktualizace tohoto operačního systému. Microsoft pokračuje podle stejného plánu jako v minulých letech a přidává ještě podzimní aktualizaci – October 2020 Update. Samotná verze Windows 10 ponese označení 20H2. To znamená, že Microsoft konečně přistoupil ke změně značení, které mohlo být často matoucí. Třeba letošní verze vydaná na jaře byla označena jako 2004, protože byla plánována na duben (-04) roku 2020 (20-). Na první pohled tedy může působit dojmem, že se jedná o verzi z roku 2004. Podle stejného vzoru by plánovaná podzimní verze byla pojmenována 2010. Místo toho ovšem ponese označení 20H2, protože vyšla ve druhé polovině (-H2) roku 2020 (20-).
 
Letošní jarní aktualizace byla na novinky poměrně chudá. Pokud čekáte, že se vývojáři budou snažit podzimní aktualizací tyto resty napravit, budete nejspíš zklamáni. October 2020 Update totiž přinese ještě menší počet viditelných novinek. Pokud tedy na vašem počítače již běží verze 2004, bude pro vás stažení a instalace dalšího updatu otázkou pár minut. V případě přechodu ze starší verze to samozřejmě bude trvat déle, někdy až desítky minut. Aktualizace na verzi 20H2 bude pouze volitelná, takže její stažení bude nutné potvrdit ve Windows Update. Uživatelé Windows 10 Enterprise získají verzi 20H2 s prodlouženou podporu na 30 měsíců místo běžných 18 měsíců.
 
 
A jak je to tedy s těmi novinkami? Windows 10 verze 20H2 přijde pouze s novým prohlížečem Edge založeným na jádru Chromium. To znamená, že po přechodu na tuto verzi systému by měly z počítače zmizet všechny pozůstatky původního prohlížeče Edge. Očekávaný drobný redesign čeká nabídku Start, jejíž pozadí bude částečně průhledné i pod dlaždicemi. Zároveň zmizí dlaždice za ikonami aplikací, které tak budou mít větší možnost vyniknout. Microsoft slíbil „čistší a lépe přizpůsobené prostředí“ po prvním spuštění systému, které se bude týkat pouze založení nového uživatelského účtu. Drobnější změny potkají notifikace. Každá z nich bude obsahovat logo aplikace, ze které pochází, a také křížek v pravém horním rohu pro rychlé odmítnutí.
 
 
Microsoft v této verzi Windows pokračuje v úpravě Nastavení, které by tak jednou mělo zcela nahradit Ovládací panely. Nastavení získalo několik dalších možností dříve přístupných pouze přes Ovládací panely a tlačítko pro zkopírování informací v částech Specifikace zařízení a Windows, které umožní např. snadné sdílení s technickou podporou. V sekci Systém – Multitasking lze nastavit, zda se při přepínání oken pomocí zkratky Alt + Tab zobrazí jednotlivé karty prohlížeče. Pokud ano, můžete si vybrat zobrazení pouze tří nebo pěti naposledy navštívených karet. V Nastavení také konečně najdete tlačítko pro změnu obnovovací frekvence, takže již nebude potřeba nástroj třetí strany.
 
Na hybridních zařízeních se systém již nebude ptát po odpojení klávesnice, zda chcete přepnout na režim upřednostňující dotykové ovládání. Místo toho dojde k této změně automaticky (lze vypnout v nastavení).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář