www.svethardware.cz
>
>
>

Roadmap AMD odhaluje APU s 11 jádry Vega

Roadmap AMD odhaluje APU s 11 jádry Vega
, , aktualita
Na webu se objevily oficiální roadmap společnosti AMD, které odhalují její nebližší plány do budoucna týkající se procesorů a APU. Můžeme tak zjistit, že Raven Ridge přijdou vybaveny 4 CPU jádry a 11 GPU jádry generace Vega.reklama
Už nějaký ten pátek víme o připravovaných generacích Pinnacle Ridge a především Raven Ridge. Jde o nástupce aktuálních procesorů Summit Ridge (Ryzen) a Bristol Ridge (7. generace APU) chystané na příští rok. K dispozici přitom máme dva obrázky s roadmap, z nichž první ukazuje desktopové socketové procesory a APU pro AM4 a druhý pak mobilní i desktopové čipy v pouzdrech pro AM4 i nesocketové BGA.

Potvrzuje se, že Pinnacle Ridge nabídnou ty samé základní vlastnosti jako dnešní Ryzen, čili maximálně osm jader, 95W TDP a ukazuje se, že budou určeny pro tu samou patici i čipové sady Promontory, což jsou známé X370, B350 a A320. Nás ale nyní více zajímá generace Raven Ridge, která už se bude oproti předchozí Bristol Ridge lišit naprosto zásadně. Především už půjde o 14nm čipy, které se vymaní z odkazu architektury Bulldozer a 3. generace GCN. Nabídnou tak jeden zenový CCX se čtyřmi jádry (potvrzena byla i podpora SMT), takže už se můžeme těšit na APU, která konečně nabídnou i L3 cache a mnohem vyšší procesorový výkon.

Vedle toho tu je 11 jader Vega, což nám dává při počtu 64 Stream procesorů na takové pomyslné jádro celkem 704, přičemž starší APU včetně Bristol Ridge mají maximálně 512 Stream procesorů. Kdo tak očekával, že nová APU založená na generaci Zen nabídnou výkon dostatečný i pro dnešní AAA tituly ve vysoké kvalitě, ten bude nejspíše zklamán, ale ještě si také musíme počkat, co předvede architektura Vega. Pokrok tu je, ale i ten bude jednoduše omezen propustností, již dokáží poskytnout paměti DDR4. Kdo bude chtít vysoký výkon, ten se bez samostatné grafiky prostě neobejde.

Druhá část roadmap také přináší odpověď na otázku dostupnosti Raven Ridge. Mluvilo se o roku 2018 i o letošním roku a je vidět, že obojí je pravda. Letos však dorazí pouze mobilní Raven Ridge a desktopové až v příštím roce po boku Pinnacle Ridge, nástupců aktuálních Ryzen.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2 Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2
Letos si nemůžeme stěžovat na nedostatek herních dárků. Máme tu totiž další dva, a to Hitman Holiday Pack od IO Interactive a pak tu je také okamžitá možnost si přivlastnit kopii Company of Heroes 2 od Relic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality
Organizace FCC zrušila obyvatelům USA jistotu síťové neutrality, čili rovnosti veškerých dat poskytovaných jejich ISP. Předseda FCC Ajit Pai k tomu zveřenil video, v němž si ze síťové neutrality a jejích zastánců rovnou střílí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích
Ve světě počítačů se rozhořela válka mezi společnostmi a jednotlivci, kteří by si rádi z našich počítačů udělali slouhy pro těžbu kryptoměn ku vlastnímu obohacení a mezi firmami vyvíjejícími software pro blokování reklam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek