www.svethardware.cz
>
>
>

Roadmap AMD odhaluje APU s 11 jádry Vega

Roadmap AMD odhaluje APU s 11 jádry Vega
, , aktualita
Na webu se objevily oficiální roadmap společnosti AMD, které odhalují její nebližší plány do budoucna týkající se procesorů a APU. Můžeme tak zjistit, že Raven Ridge přijdou vybaveny 4 CPU jádry a 11 GPU jádry generace Vega.reklama
Už nějaký ten pátek víme o připravovaných generacích Pinnacle Ridge a především Raven Ridge. Jde o nástupce aktuálních procesorů Summit Ridge (Ryzen) a Bristol Ridge (7. generace APU) chystané na příští rok. K dispozici přitom máme dva obrázky s roadmap, z nichž první ukazuje desktopové socketové procesory a APU pro AM4 a druhý pak mobilní i desktopové čipy v pouzdrech pro AM4 i nesocketové BGA.

Potvrzuje se, že Pinnacle Ridge nabídnou ty samé základní vlastnosti jako dnešní Ryzen, čili maximálně osm jader, 95W TDP a ukazuje se, že budou určeny pro tu samou patici i čipové sady Promontory, což jsou známé X370, B350 a A320. Nás ale nyní více zajímá generace Raven Ridge, která už se bude oproti předchozí Bristol Ridge lišit naprosto zásadně. Především už půjde o 14nm čipy, které se vymaní z odkazu architektury Bulldozer a 3. generace GCN. Nabídnou tak jeden zenový CCX se čtyřmi jádry (potvrzena byla i podpora SMT), takže už se můžeme těšit na APU, která konečně nabídnou i L3 cache a mnohem vyšší procesorový výkon.

Vedle toho tu je 11 jader Vega, což nám dává při počtu 64 Stream procesorů na takové pomyslné jádro celkem 704, přičemž starší APU včetně Bristol Ridge mají maximálně 512 Stream procesorů. Kdo tak očekával, že nová APU založená na generaci Zen nabídnou výkon dostatečný i pro dnešní AAA tituly ve vysoké kvalitě, ten bude nejspíše zklamán, ale ještě si také musíme počkat, co předvede architektura Vega. Pokrok tu je, ale i ten bude jednoduše omezen propustností, již dokáží poskytnout paměti DDR4. Kdo bude chtít vysoký výkon, ten se bez samostatné grafiky prostě neobejde.

Druhá část roadmap také přináší odpověď na otázku dostupnosti Raven Ridge. Mluvilo se o roku 2018 i o letošním roku a je vidět, že obojí je pravda. Letos však dorazí pouze mobilní Raven Ridge a desktopové až v příštím roce po boku Pinnacle Ridge, nástupců aktuálních Ryzen.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek