www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Roadmapa AMD do roku 2011

Roadmapa AMD do roku 2011
, , aktualita
Dnes se podíváme do budoucnosti očima AMD. Ta plánuje během příštích tří let získat zpátky ztracené pozice na trhu. Plány společnosti jsou velké a budoucí produkty jsou určené pro široké spektrum zákazníků. Jde o velmi obecnou aktualitu....
K oblíbeným
reklama
Dnes se podíváme do budoucnosti očima AMD. Ta plánuje během příštích tří let získat zpátky ztracené pozice na trhu. Plány společnosti jsou velké a budoucí produkty jsou určené pro široké spektrum zákazníků. Jde o velmi obecnou aktualitu. Pokud Vás zajímají podrobnosti, doporučujeme rubriku Platforma AMD a Procesory AMD.Na přelomu roku 2008 a 2009 má přinést Phenom II X4 architekturu Dragon (hry) a Maui (HTPC). V plánu jsou jak dvou, tak čtyřjádrové procesory. Postupně se mají objevit 45nm čtyřjádra Deneb a Propos. Posledním stupněm vývoje bude v roce 2011 32nm čtřjádro Orochi.


Obr.01 a 02 – Strategie a segmenty trhu
– pro zvětšení klikněte –

Do nižšího segmentu má přijít APU (Accelerated Processing Unit). Jedná se o Fusion procesory s integrovaným grafickým jádrem Llano. Pro notebooky je určený 65nm dvoujádrový Griffin.


Obr.03 a 04 – Puma, Tigris a Danube: platforma pro Váš notebook
– pro zvětšení klikněte –

Obr.05 a 06 – Ultraportable notebooky (Congo a Yukon); přehled sestav pro rok 2009
– pro zvětšení klikněte –

Obr.07 a 08 – Výrobní kapacita a použité technologie výroby
– pro zvětšení klikněte –

Na přelomu roku 2009/2010 dojde k přechodu na 32nm výrobní proces. Posledním z vysokých cílů je dvojnásobné zvýšení výrobní kapacity do roku 2012.

Zdroj: ExtremeTech
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře