www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Roadmapa AMD do roku 2011

Roadmapa AMD do roku 2011
, , aktualita
Dnes se podíváme do budoucnosti očima AMD. Ta plánuje během příštích tří let získat zpátky ztracené pozice na trhu. Plány společnosti jsou velké a budoucí produkty jsou určené pro široké spektrum zákazníků. Jde o velmi obecnou aktualitu....
reklama
Dnes se podíváme do budoucnosti očima AMD. Ta plánuje během příštích tří let získat zpátky ztracené pozice na trhu. Plány společnosti jsou velké a budoucí produkty jsou určené pro široké spektrum zákazníků. Jde o velmi obecnou aktualitu. Pokud Vás zajímají podrobnosti, doporučujeme rubriku Platforma AMD a Procesory AMD.Na přelomu roku 2008 a 2009 má přinést Phenom II X4 architekturu Dragon (hry) a Maui (HTPC). V plánu jsou jak dvou, tak čtyřjádrové procesory. Postupně se mají objevit 45nm čtyřjádra Deneb a Propos. Posledním stupněm vývoje bude v roce 2011 32nm čtřjádro Orochi.


Obr.01 a 02 – Strategie a segmenty trhu
– pro zvětšení klikněte –

Do nižšího segmentu má přijít APU (Accelerated Processing Unit). Jedná se o Fusion procesory s integrovaným grafickým jádrem Llano. Pro notebooky je určený 65nm dvoujádrový Griffin.


Obr.03 a 04 – Puma, Tigris a Danube: platforma pro Váš notebook
– pro zvětšení klikněte –

Obr.05 a 06 – Ultraportable notebooky (Congo a Yukon); přehled sestav pro rok 2009
– pro zvětšení klikněte –

Obr.07 a 08 – Výrobní kapacita a použité technologie výroby
– pro zvětšení klikněte –

Na přelomu roku 2009/2010 dojde k přechodu na 32nm výrobní proces. Posledním z vysokých cílů je dvojnásobné zvýšení výrobní kapacity do roku 2012.

Zdroj: ExtremeTech
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek