Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky

Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
, , aktualita
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
K oblíbeným
reklama
Pepper je humanoidní robot od japonské společnosti SoftBank z roku 2015 a v minulosti se osvědčil jako recepční v belgických nemocnicích nebo jako fanoušek na baseballovém zápasu v Japonsku, kterého se kvůli epidemii onemocnění covid-19 nemohli zúčastnit lidé. A právě s koronavirem souvisí i nová pozice, kterou robot Pepper může zastávat. 
 
Humanoid nyní může skenovat lidské tváře, aby rozpoznal, jestli osoba nosí roušku a případně ji o zakrytí nosu a úst požádal. Toto opatření má na veřejných místech, kde se pohybuje více lidí, zpomalit šíření nákazy. V různých zemích po světě ale na nošení roušek platí jiná pravidla nebo doporučení. 
 
 
Společnost SoftBank nabízí bezplatnou aktualizaci softwaru robota Pepper, která mu umožní detekovat nasazené roušky. Pepper může skenovat obličeje až pěti osob najednou, výsledek hodnocení umělé inteligence se zobrazí na obrazovce, kterou má humanoid zabudovanou na hrudníku. Zelený kruh se objeví okolo osoby, která má roušku nasazenou, odhalenou a nezakrytou tvář signalizuje kruh červený. Robot také může hlasově poděkovat za nošení roušky a upozornit na její absenci ty, kteří ji nasazenou nemají. 
 
Podle společnosti se při detekci nasazené roušky nesbírají a neukládají žádná osobní data a systém robota dokáže rozpoznat i roušky z látek s různými vzory a barevnými obrázky. Robotický asistent Pepper může poskytnout denní statistiku, jaké procento lidí roušku opravdu nosí, a pomáhat firmám a podnikům dodržovat pravidla týkajících se roušek. 

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů