Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky

Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
, , aktualita
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
K oblíbeným
reklama
Pepper je humanoidní robot od japonské společnosti SoftBank z roku 2015 a v minulosti se osvědčil jako recepční v belgických nemocnicích nebo jako fanoušek na baseballovém zápasu v Japonsku, kterého se kvůli epidemii onemocnění covid-19 nemohli zúčastnit lidé. A právě s koronavirem souvisí i nová pozice, kterou robot Pepper může zastávat. 
 
Humanoid nyní může skenovat lidské tváře, aby rozpoznal, jestli osoba nosí roušku a případně ji o zakrytí nosu a úst požádal. Toto opatření má na veřejných místech, kde se pohybuje více lidí, zpomalit šíření nákazy. V různých zemích po světě ale na nošení roušek platí jiná pravidla nebo doporučení. 
 
 
Společnost SoftBank nabízí bezplatnou aktualizaci softwaru robota Pepper, která mu umožní detekovat nasazené roušky. Pepper může skenovat obličeje až pěti osob najednou, výsledek hodnocení umělé inteligence se zobrazí na obrazovce, kterou má humanoid zabudovanou na hrudníku. Zelený kruh se objeví okolo osoby, která má roušku nasazenou, odhalenou a nezakrytou tvář signalizuje kruh červený. Robot také může hlasově poděkovat za nošení roušky a upozornit na její absenci ty, kteří ji nasazenou nemají. 
 
Podle společnosti se při detekci nasazené roušky nesbírají a neukládají žádná osobní data a systém robota dokáže rozpoznat i roušky z látek s různými vzory a barevnými obrázky. Robotický asistent Pepper může poskytnout denní statistiku, jaké procento lidí roušku opravdu nosí, a pomáhat firmám a podnikům dodržovat pravidla týkajících se roušek. 

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala