Robotický pes Mack z ReCore je nyní skutečný

Robotický pes Mack z ReCore je nyní skutečný
, , aktualita
Na počest nedávného vydání hry ReCore byl vytvořen robotický pes Mack i ve skutečnosti. Jedná se o repliku, kterou má na svědomí společnost Robo Challenge. K výrobě byla použita technologie 3D tisku.
K oblíbeným
reklama
Nedávno byla vydána akční adventura ReCore od Microsoftu, ve které hlavní hrdince Joule Adams pomáhá při objevování futuristického světa Far Eden i žlutý robotický psík. Tento pes se jmenuje Mack a nyní je už i skutečný. Britská společnost Robo Challenge totiž na počest vydání hry sestavila Mackovu repliku, která se umí i hýbat.

Nejedná se však o žádného pokročilého robota. Ve videu, které bylo následně s touto replikou natočeno, Mack pouze stojí a při tom hýbe hlavou, ušima či ocasem. Není se ale čemu divit, protože tento robotický pes nebyl vytvořen k praktickým účelům. Svými pohyby a především svým vzhledem má jen napodobovat svůj virtuální protějšek ve hře.

Tvůrci robopsa ve videu vtipně poznamenávají, že Mack obyčejně zachraňuje lidstvo, ale dneska má zrovna den volna. Robotický Mack si tedy ve videu hraje se svými psími kamarády, jí s nimi i jídlo a nakonec vedle nich i usíná.


"Bylo zvláštní vidět Macka se poprvé pohnout. Díky pohybům hlavy a vrtění ocasem působí Mack opravdu reálně," prohlásil o svém výtvoru Grant Cooper, kreativní inženýr ze společnosti Robo Challenge.

Tým z Robo Challenge vyrobil tohoto robota pomocí technologie 3D tisku. Vytištění všech dílů a součástek zabralo celkem asi 1000 hodin. Vytištěny byly jak vnější části robota, tak i všech šestnáct motorů, které robopsovi umožňují pohyb. Aby se Mack podobal svému protějšku ve hře skutečně věrně, jeho tělo bylo malováno ručně. Nakonec byly všechny součástky sestaveny a u výsledného robota se nezapomnělo ani na zvukové efekty.

Tento robotický pes od Robo Challenge je přesnou kopií Macka ze hry. Totožné jsou totiž nejen externí komponenty, ale i celá vnitřní stavba včetně kostry a elektronických dílů. Mack byl totiž navržen tak, aby mohl fungovat i reálně.

Zdroj: 3ders.org

reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů