reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Robotický pes Mack z ReCore je nyní skutečný

18.9.2016, Kateřina Hoferková, aktualita
Robotický pes Mack z ReCore je nyní skutečný
Na počest nedávného vydání hry ReCore byl vytvořen robotický pes Mack i ve skutečnosti. Jedná se o repliku, kterou má na svědomí společnost Robo Challenge. K výrobě byla použita technologie 3D tisku.
Nedávno byla vydána akční adventura ReCore od Microsoftu, ve které hlavní hrdince Joule Adams pomáhá při objevování futuristického světa Far Eden i žlutý robotický psík. Tento pes se jmenuje Mack a nyní je už i skutečný. Britská společnost Robo Challenge totiž na počest vydání hry sestavila Mackovu repliku, která se umí i hýbat.

Nejedná se však o žádného pokročilého robota. Ve videu, které bylo následně s touto replikou natočeno, Mack pouze stojí a při tom hýbe hlavou, ušima či ocasem. Není se ale čemu divit, protože tento robotický pes nebyl vytvořen k praktickým účelům. Svými pohyby a především svým vzhledem má jen napodobovat svůj virtuální protějšek ve hře.

Tvůrci robopsa ve videu vtipně poznamenávají, že Mack obyčejně zachraňuje lidstvo, ale dneska má zrovna den volna. Robotický Mack si tedy ve videu hraje se svými psími kamarády, jí s nimi i jídlo a nakonec vedle nich i usíná.


"Bylo zvláštní vidět Macka se poprvé pohnout. Díky pohybům hlavy a vrtění ocasem působí Mack opravdu reálně," prohlásil o svém výtvoru Grant Cooper, kreativní inženýr ze společnosti Robo Challenge.

Tým z Robo Challenge vyrobil tohoto robota pomocí technologie 3D tisku. Vytištění všech dílů a součástek zabralo celkem asi 1000 hodin. Vytištěny byly jak vnější části robota, tak i všech šestnáct motorů, které robopsovi umožňují pohyb. Aby se Mack podobal svému protějšku ve hře skutečně věrně, jeho tělo bylo malováno ručně. Nakonec byly všechny součástky sestaveny a u výsledného robota se nezapomnělo ani na zvukové efekty.

Tento robotický pes od Robo Challenge je přesnou kopií Macka ze hry. Totožné jsou totiž nejen externí komponenty, ale i celá vnitřní stavba včetně kostry a elektronických dílů. Mack byl totiž navržen tak, aby mohl fungovat i reálně.

Zdroj: 3ders.org

reklama