www.svethardware.cz
>
>
>
>

Roccat Horde Aimo: "membranická" klávesnice přichází

Roccat Horde Aimo: "membranická" klávesnice přichází
, , aktualita
Mechanické klávesnice už ztratily své mojo, neboť je nabízí kde kdo, a na trhu tak existuje už nepřeberné množství modelů. Firmy se tak snaží odlišit a mezi nimi i Roccat, která představuje svou Horde Aimo RGB označovanou za "membranickou" klávesnici.
K oblíbeným
reklama
Roccat Horde Aimo RGB už na první pohled vypadá zajímavě díky svým klávesám, které vypadají jako trošku vyšší obdoba Chiclet. Vedle toho tu také máme vyhrazené programovatelné klávesy, nepřehlédnutelný kruhový ovladač a také speciální klávesy v řadě vedle něj. 
 
 
Dle označení Membranical je zřejmé, že Roccat se snažil spojit mechanická a membránová tlačítka, což už mimochodem v podstatě plní běžné hybridní membránové klávesnice, které můžeme koupit za pár stovek. V tomto případě jde ale přeci jen o něco jiného, jak ukazuje následující obrázek. 
 
 
Roccat slibuje to nejlepší z "obou světů" standardních a mechanických klávesnic, ovšem z popisků a obrázku to vypadá, že jde ve skutečnosti o zcela běžné hybridní membránové klávesnice, které mají jen rozdílný zdvih. Ten tu v milimetrech udáván není, ale Roccat se to snaží přepočítat na milisekundy, jež zabere stisk až po sepnutí. Jde o rozpětí 5 až 7,8 ms, přičemž krátký mají makroklávesy a dlouhý všechny ostatní. Standardní membránová klávesnice má mít 9 ms, čili zde opravdu půjde prostě jen o to, že klávesy v Horde Aimo RGB mají nižší zdvih. 
 
 
Kolečko nad numerickou částí může posloužit pro nastavení podsvícení a jeho efektů či jasu, hlasitosti nebo jiných věcí, které umožní systém Dial ve Windows 10. Nejde však o volně se otáčející kolečko. To má rozsah 260 stupňů a celkem 20 kroků. Makro kláves je pak pět v klasické poloze zcela vlevo. 
 
Klávesnice je vybavena procesorem ARM Cortex-M0+ 50MHz a především 512 kB paměti pro uložení profilů. Ze specifikací se dozvíme zdvih alespoň pro makro klávesy, který činí 1,2 mm a na rozdíl od mechanických tlačítek, kde se stisk zaznamenává už cca v polovině zdvihu, je zde zaznamenán až po dosednutí klávesy. 
 
Nelze se také divit, že tu není RGB podsvícení pro každou klávesu zvlášť, což by se zařizovalo špatně, když je v klávesnici jednolitá průhledná membrána. Máme tu tak celkem 12 RGB LED v šesti zónách. Klávesnice se připojuje pomocí 1,8metrového kabelu, váží 1100 gramů a připravena je pro OS Windows 8, Windows 7 a Windows 10. Cena byla stanovena na 99 dolarů / 2800 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů