www.svethardware.cz
>
>
>
>

Roccat Horde Aimo: "membranická" klávesnice přichází

Roccat Horde Aimo: "membranická" klávesnice přichází
, , aktualita
Mechanické klávesnice už ztratily své mojo, neboť je nabízí kde kdo, a na trhu tak existuje už nepřeberné množství modelů. Firmy se tak snaží odlišit a mezi nimi i Roccat, která představuje svou Horde Aimo RGB označovanou za "membranickou" klávesnici.
reklama
Roccat Horde Aimo RGB už na první pohled vypadá zajímavě díky svým klávesám, které vypadají jako trošku vyšší obdoba Chiclet. Vedle toho tu také máme vyhrazené programovatelné klávesy, nepřehlédnutelný kruhový ovladač a také speciální klávesy v řadě vedle něj. 
 
 
Dle označení Membranical je zřejmé, že Roccat se snažil spojit mechanická a membránová tlačítka, což už mimochodem v podstatě plní běžné hybridní membránové klávesnice, které můžeme koupit za pár stovek. V tomto případě jde ale přeci jen o něco jiného, jak ukazuje následující obrázek. 
 
 
Roccat slibuje to nejlepší z "obou světů" standardních a mechanických klávesnic, ovšem z popisků a obrázku to vypadá, že jde ve skutečnosti o zcela běžné hybridní membránové klávesnice, které mají jen rozdílný zdvih. Ten tu v milimetrech udáván není, ale Roccat se to snaží přepočítat na milisekundy, jež zabere stisk až po sepnutí. Jde o rozpětí 5 až 7,8 ms, přičemž krátký mají makroklávesy a dlouhý všechny ostatní. Standardní membránová klávesnice má mít 9 ms, čili zde opravdu půjde prostě jen o to, že klávesy v Horde Aimo RGB mají nižší zdvih. 
 
 
Kolečko nad numerickou částí může posloužit pro nastavení podsvícení a jeho efektů či jasu, hlasitosti nebo jiných věcí, které umožní systém Dial ve Windows 10. Nejde však o volně se otáčející kolečko. To má rozsah 260 stupňů a celkem 20 kroků. Makro kláves je pak pět v klasické poloze zcela vlevo. 
 
Klávesnice je vybavena procesorem ARM Cortex-M0+ 50MHz a především 512 kB paměti pro uložení profilů. Ze specifikací se dozvíme zdvih alespoň pro makro klávesy, který činí 1,2 mm a na rozdíl od mechanických tlačítek, kde se stisk zaznamenává už cca v polovině zdvihu, je zde zaznamenán až po dosednutí klávesy. 
 
Nelze se také divit, že tu není RGB podsvícení pro každou klávesu zvlášť, což by se zařizovalo špatně, když je v klávesnici jednolitá průhledná membrána. Máme tu tak celkem 12 RGB LED v šesti zónách. Klávesnice se připojuje pomocí 1,8metrového kabelu, váží 1100 gramů a připravena je pro OS Windows 8, Windows 7 a Windows 10. Cena byla stanovena na 99 dolarů / 2800 Kč. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář