www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rocket Lake-S se brzy začnou vyrábět, potvrzuje se kompatibilita se 400 Series

Rocket Lake-S se brzy začnou vyrábět, potvrzuje se kompatibilita se 400 Series
, , aktualita
Intel by měl už na CES 2021 představit své procesory Rocket Lake-S a nyní se dozvídáme, že rovněž v lednu se mají začít masově vyrábět. Vedle toho se nám potvrzuje jejich kompatibilita s aktuálními deskami. 
K oblíbeným
reklama
Rocket Lake-S by dle uniklé roadmap měly být ve výrobě od ledna, což znamená, že Intel by měl být schopen je na CES 2021 alespoň představit a v tu dobu už také na trh vypustit nové desky s čipovými sadami 500 Series. Anebo také zatím jen představit, to se ještě ukáže. 
 
 
To také znamená, že Intel by v březnu už opravdu měl být schopen tyto procesory dostat do obchodů, pokud se to nepovede ještě dříve. Roadmap rovněž ukazuje, že první inženýrské vzorky (ES1) byly vyrobeny už na konci letošního června a uprostřed srpna pak následovaly další verze (ES2), aby pak na přelomu listopadu a prosince přišly předprodukční QS (Qualification Sample) vzorky. Právě tyto vzorky se už začaly široce testovat, díky čemuž jsme se mohli podívat na jejich výsledky i podrobnější informace o taktech a podobně. 
 
Intel tak bude mít svou odpověď na procesory AMD Ryzen 5000 připravenou během příštích třech měsíců a my už rámcově víme, jak ta bude vypadat. Procesory Rocket Lake-S se pokusí už zcela vyždímat 14nm architekturu, a to v tomto případě už ne zvyšováním taktů či počtu jader. Pracovní takty se už nezvýší, alespoň nijak významně. Počet jader se oproti Comet Lake-S naopak sníží na maximálních osm, takže dle toho můžeme tvrdit, že vícevláknový výkon procesorů Ryzen 5000 nebude ohrožen ani v nejmenším, zvláště pokud se potvrdí, že nové Intely jsou tak nenažrané, jak zatím vypadají. 
 
Rocket Lake-S se budou snažit nabídnout především vyšší výkon na takt (IPC), což by se mělo projevit zvláště v zátěži menšího počtu jader. Tam by se Intel skutečně mohl přetahovat o prvenství s AMD a jeho Ryzeny 5000, což se jistě projeví i ve hrách, a to především takových, které nedokáží využít mnohojádrové procesory. Čili Intel by se mohl pokusit vzít si zpět korunu výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, zvláště pokud využije "ty pravé" benchmarky, o což nemusíme mít strach. Vedle toho už také konečně nabídne rozhraní PCIe 4.0, k čemuž využije i nové desky s 500 Series. 
 
Jak to bude s podporou PCIe 4.0 na 400 Series, to teprve uvidíme, nicméně ty přinejmenším umožní běh procesorů Rocket Lake-S. To se potvrdilo už v případě výrobce Biostar a také ASRock, takže u ostatních firem jako Asus, Gigabyte či MSI to nebude jiné.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář